PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Bartolini Air wyszkoli 320 pilotów dla linii Ryanair

Największa w Europie grupa linii lotniczych Ryanair będzie szkolić pilotów w łódzkim ośrodku Bartolini Air we współpracy z lotniskami w Łodzi i Olsztynie. W ciągu 4 lat licencję ma uzyskać 320 pilotów zawodowych.

  • Autor: PAP/KDS
  • 17 lip 2019 16:46
Bartolini Air wyszkoli 320 pilotów dla linii Ryanair
W ciągu 4 lat licencję ma uzyskać 320 pilotów zawodowych. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • W ramach współpracy z Bartolini Air i przy wsparciu portów lotniczych w Łodzi i Olsztynie w ciągu najbliższych czterech lat planujemy przeszkolić ponad 300 nowych pilotów.
  • Z łódzkim ośrodkiem współpracuje w ramach programu Ryanair Mentored Pilots, przeznaczonego dla kandydatów na pilotów z Polski i całej Europy.
  • Każdy z nich w ciągu 2,5 roku będzie miał szansę dołączyć do grona pilotów naszych linii - podkreślił operations development general manager John Dooly z Ryanair.

Intensywny program szkoleniowy ma trwać 18 miesięcy. Po nim kadeci będą gotowi, by dołączyć do szkolenia na typ Boeing 737 w Ryanair. Jak zaznaczył Dooly, irlandzki przewoźnik bardzo starannie dobiera partnerów szkoleń.

- Jesteśmy pod wrażeniem firmy Bartolini Air, która ma 13 nowoczesnych maszyn. Oglądaliśmy też ośrodki szkoleniowe w Łodzi i na Mazurach - są na najwyższym poziomie. Słuchacze będą szkoleni według standardów Ryanaira, aby móc jak najszybciej dołączyć do naszej kadry pilotów - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Działający w Łodzi Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia pilotów certyfikowanych przez EASA w Europie Środkowej. Obsługuje 13 nowoczesnych jedno i wielosilnikowych samolotów typu Tecnam oraz trzy symulatory FNPTII; grupa Bartolini jest też operatorem czarterowym i posiada zaplecze serwisowe dla samolotów tłokowych i odrzutowych. Co roku w łódzkim ośrodku kształcenia pilotów wykonywanych jest ponad 25 tys. operacji lotniczych.

- Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 1,5 tys. pilotów z 56 krajów; wielu z nich pracuje w liniach lotniczych - także w Ryanair. Irlandzki przewoźnik obserwował nas od długiego czasu, wielu naszych absolwentów zostało u nich kapitanami. Wysoki poziom szkolenia i zadowolenie z naszych pilotów spowodowało, że szukając partnera zgłosili się do nas - zaznaczył prezes Bartolini Air Bartłomiej Walas.

Koszt szkolenia w Bartolini Air jest zależny od wybranej ścieżki kształcenia. W przypadku osób, które nie posiadają żadnych uprawnień i rozpoczynają naukę od zera trzeba liczyć się z wydatkiem 59,9 tys. euro. Zdaniem Walasa, na częściowe sfinansowanie kursu możliwe jest pozyskanie środków unijnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bartolini Air wyszkoli 320 pilotów dla linii Ryanair

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA