Banki zamykają oddziały, a pracownicy tracą pracę

Liczba oddziałów bankowych ciągle się zmniejsza. W 2013 r. ich liczba spadła o ponad 100 – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Czy pracownicy banków powinni obawiać się o swoją pracę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Banki zamykają oddziały, a pracownicy tracą pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 mar 2014 10:15


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" jedną z przyczyn zamykania bankowych placówek są fuzje. W ubiegłym roku Bank Zachodni WBK przejął Kredyt Bank. W konsekwencji ich sieć zmniejszyła się o 40 oddziałów. Również Raiffeisen Polbank zredukował własne placówki z powodu połączenia.

Czytaj też: Bankowe fuzje to bankowe zwolnienia

Z kolei Bank Citi Handlowy zmienił strategię i zamierza przekształcić część oddziałów w placówki typu smart - 19 jednostek zostanie zamkniętych. Również Getin Bank zdecydował się na uruchomienie pierwszego samoobsługowego oddziału.

Czytaj też: Niedawno wizja z przyszłości, dziś fakt. Zobaczcie jak działa bank bez pracowników

„DGP" informuje, że istnieją również banki, które przenoszą swoje oddziały w lepsze miejsca. Niestety i w tym przypadku często wiąże się to ze zmniejszeniem liczby jednostek. Podczas takich operacji ING Bank Śląski od 2010 r. zamknął 26 placówek.

- Bez wątpienia banki będą nadal ograniczać liczbę placówek. Jednak jestem daleka od stwierdzenia, że era stacjonarnego oddziału się kończy. Pozostanie nieodzowny mimo rosnącego znaczenia bankowości internetowej i mobilnej - mówi dla „DGP" Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Domu Maklerskiego Banku BPS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.