×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bank JPMorgan Chase testuje rekrutację za pomocą gier wideo

  • Autor: PAP/GP
  • 18 mar 2019 16:27

Bank JPMorgan Chase testuje nabór pracowników za pomocą neuronaukowych gier wideo start-upu Pymetrics. Mają być one pomocne przy rekrutacji kandydatów z niewielkim doświadczeniem na stanowiska niższego szczebla, np. stażystów - podał 18 marca Reuters.

Bank JPMorgan Chase testuje rekrutację za pomocą gier wideo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Technologia gier Pymetrics pozwala na badanie możliwości społecznych, poznawczych i zachowania potencjalnych pracowników. Sprawdzana jest m.in. uwaga, pamięć i poziom altruizmu - podkreślił w wywiadzie specjalista ds. rekrutacji JPMorgan Matt Mitro.

- Platforma bada cechy kandydatów i porównuje je z wykazywanymi przez cenionych pracowników firmy. To pozwala wybierać stażystów w oparciu o dane, w większym stopniu niż tradycyjne procesy selekcji. Nowy sposób rekrutacji ma też pomóc zapewnić różnorodność pracowniczą - przekonywał ekspert kadrowy banku.

W ostatnich miesiącach na całym świecie setki pracowników niższego szczebla banku grało we wskazane gry, w celu stworzenia porównawczej bazy danych umiejętności dla osób aplikujacych na różne stanowiska.

Czytaj też: E-sport: Szybka emerytura i co dalej?

Badania pilotażowe zostaną wykorzystane przy selekcji stażystów na 2020 rok na terytorium USA, choć będą tylko jednym z paru elementów rekrutacji.

Mitro ocenił, że najlepszym wskaźnikiem dopasowania pracownika do stanowiska nadal pozostaje historia zatrudnienia, o co jednak trudno w przypadku osób, które niedawno zakończyły edukację i dopiero rozpoczynają karierę zawodową.

Według agencji Reutera duże firmy zaczynają używać nowych technologii w procesach rekrutacyjnych, by zapewnić ich bezstronność. Systemy te mogą np. skanować opinie o wydajności pracownika, szukając podświadomej tendencyjności w ocenach, czy monitorować publikowane ogłoszenia o pracy, które mogą być obarczone frazami zniechęcającymi określoną grupę osób do zgłaszania się.

Wśród innych klientów Pymetric znajdują się koncerny Unilever i Accenture - wynika z informacji na oficjalnej stronie start-upu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bank JPMorgan Chase testuje rekrutację za pomocą gier wideo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA