Bank BPH: Masowe zwolnienia i gorsze warunki pracy

• Spora część pracowników banku BPH straciła pracę.
• Ci, którym udało się zachować posadę, nie mają powodów do radości. Jak twierdzą związkowcy, ich warunki pracy pogorszyły się.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bank BPH: Masowe zwolnienia i gorsze warunki pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 maj 2016 11:01


Od końca ubiegłego roku Bank BPH realizuje plan transformacji biznesowej, w ramach którego wprowadza zmiany w swojej sieci sprzedaży. Jak informuje Bankier.pl 197 z 250 oddziałów ma zostać przekazana w ręce franczyzobiorców. Bank zapowiedział również masowe zwolnienia.

Czytaj też: Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

Jak podaje związek zawodowy Dialog 2005 proces restrukturyzacyjny dotyczy 1700 pracowników - 1200 już zostało objętych transferem, a 500 zostało zwolnionych. Inne dane przedstawił portalowi Bankier.pl bank BPH - 670 pracowników zmieni pracodawcę, a bez pracy zostanie 430 osób.

Gorsze warunki pracy

Zwolnienia to jednak nie wszystko. W BPH zmieniły się również warunki pracy - na gorsze. - Płaca zasadnicza jest niska, a wynagrodzenie ogółem jest uzależnione od premii, a premia od sprzedaży. Do rzadkości należą również umowy na czas nieokreślony - mówi w rozmowie z Bankier.pl Alicja Jędrych, prezes związku Dialog 2005.

Będą kolejne zwolnienia?

Pracownicy obawiają się kolejnej lawiny zwolnień. Ich zdaniem obecne zmiany to dopiero początek. 31 marca br. Alior Bank zawarł z większościowym udziałowcem Banku BPH umowę zakupu podstawowej części banku. Czy kolejne osoby stracą pracę? Czas pokaże.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

xyz 2016-09-07 22:31:31

na kilku portalach widac ze ktos z hr/centrali wypisuje takie "kwiatki" aby sciagnąc pracownikow z innych bankow do skok i ich kontakty aby wyciagnac dane klientow - slaby PR bez komentarza

Alex90 2016-05-22 13:09:03

Dawać do Skoku, zacząłem prace po studiach i dla młodych ludzi spoko opcja - wynagrodzenei nie najgorsze, fajni ludzie, mozna sie szkolic..