Bain & Company otwiera centrum usług wspólnych w Warszawie. Zatrudni 100 osób

Bain & Company, międzynarodowa firma doradztwa strategicznego, wzmacnia swoją obecność w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej otwierając w Warszawie centrum wsparcia kluczowych operacji. Zatrudnienie w nowej spółce znajdzie blisko 100 specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bain & Company otwiera centrum usług wspólnych w Warszawie. Zatrudni 100 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 cze 2015 9:22


Po ponad dwóch dekadach obecności Bain & Company w Europie Środkowo-Wschodniej, 3 lata temu firma oficjalnie rozpoczęła działalność operacyjną w Warszawie. Oddział Bain w Warszawie stanowi centralę dla firmy w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum usług wspólnych EMEA SSC to kolejny oddział Bain w Polsce, stanowiący odpowiedź na stabilny wzrost znaczenia firmy w regionie, a także wzrost znaczenia naszego kraju na świecie.

Czytaj też: Informatycy, programiści i analitycy znajdą pracę w nowym oddziale Comarchu w Tarnowie

- Według Bain & Company, Warszawa to atrakcyjne miejsce do podejmowania tego rodzaju inwestycji ze względu na wysoką konkurencyjność rynku, zaplecze dobrze wykształconych młodych ludzi ze znajomością wielu języków obcych oraz dogodną lokalizację w centrum Europy. Nowa spółka stanie się tym samym strategicznym wsparciem dla biur Bain & Company w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Od lat obserwujemy stały i stabilny rozwój Bain & Company na wszystkich rynkach – zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i w pozostałych regionach. By móc nadal się rozwijać w tym tempie, stale poszukujemy nowych kierunków usprawnienia naszych struktur i procesów. Jednym z nich jest właśnie utworzenie centrum usług wspólnych EMEA SSC – komentuje Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też: Regus otwiera biuro w Lublinie. Stworzy 90 nowych miejsc pracy

- Spółka EMEA SSC będzie odpowiadać za przebieg kluczowych operacji Bain & Company w skali międzynarodowej, m.in. w zakresie administracji, finansów, IT, HR czy wsparcia graficznego. Decyzja o uruchomieniu globalnego centrum usług wspólnych w Warszawie wynika z dobrego zaplecza specjalistów z dobrym wykształceniem, ze znajomością wielu języków obcych oraz doświadczeniem w obsłudze międzynarodowych klientów. Chcemy, żeby takie osoby wspierały nasze działania zmierzające do zapewnienia klientom najwyższego poziomu usług – wyjaśnia Jacek Poświata.

Bain & Company w Polsce zatrudnia obecnie ponad 60 osób, z czego połowa to konsultanci. Współpracują oni z firmami w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Klientami warszawskiego biura Bain & Company są największe firmy z branży finansowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej, energetycznej, paliwowej, przemysłowej a także fundusze private equity.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.