PARTNERZY PORTALU

Atos zatrudni 800 osób. Także te bez doświadczenia

  • Justyna Koc
    jk
  • 3 cze 2015 13:57

Atos, międzynarodowa firma z obszaru usług cyfrowych, potwierdziła dziś (3 czerwca) swoje plany rozwoju i zatrudnienia w Polsce w latach 2015-2016.

Atos zatrudni 800 osób. Także te bez doświadczenia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jest to wynik dynamicznego rozwoju jednostek Global Delivery Center w Bydgoszczy i Wrocławiu. Realizacja planów rozwoju grupy w Polsce pozwoliła na zatrudnienie blisko 700 specjalistów IT w roku 2014.

W latach 2015-2016 zatrudnienie w Atos znajdzie kolejne 500 osób w Bydgoszczy oraz ok. 300 osób we Wrocławiu. Jest to wynik planowej realizacji projektów, w tym uruchomionego w roku 2014 projektu rozwoju Centrum Wsparcia Procesów IT w Bydgoszczy.

Czytaj też: Producent okien zatrudni 400 osób w Mrągowie

Projekt zakładał inwestycje w Service Management Center, odpowiedzialne za procesy świadczone w metodologii ITIL, związanej z wdrażaniem najlepszych praktyk w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną i jej dopasowaniem do zmieniających się potrzeb klientów biznesowych oraz Security Operation Center, odpowiedzialne za bezpieczeństwo informatyczne.

Kolejny milowy krok poczyniony w rozwoju Atos w Polsce to uruchomienie w bydgoskim centrum nowej linii serwisowej, Big Data and Security, zakładającej intensywny rozwój obszaru Cloud i Security. We Wrocławiu natomiast dynamiczny rozwój to wynik utworzenia tam europejskiej siedziby obszaru Consulting & System Integration, będące kolejnym etapem rozwoju placówki. Dzięki skutecznej realizacji planów rozwoju zespół C&SI GDC EUR od 2014 odpowiada za koordynację pracy zespołów nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach, Rumuni, Chorwacji i Bułgarii.

Czytaj też: Bain & Company otwiera centrum usług wspólnych w Warszawie. Zatrudni 100 osób

Co roku w jednostkach Global Delivery w Polsce tworzą się również kolejne centra kompetencyjne dla obszarów będących przyszłością światowego IT. - Poszukujemy zarówno kandydatów ze znajomością zagadnień IT, jak i języków obcych. Jesteśmy jednak otwarci również na zatrudnienie osób bez doświadczenia, ale z potencjałem - otwartych na naukę i rozwój w branży IT – tłumaczy Kinga Bloch, dyrektor HR, Atos Poland Global Delivery Center.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Atos zatrudni 800 osób. Także te bez doświadczenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA