Atos IT Services chce zatrudnić 850 pracowników

Firma Atos IT Services w ciągu trzech lat zatrudni 850 pracowników w nowo tworzonym Centrum Wsparcia Procesów IT w Bydgoszczy. Mają zostać stworzone stanowiska pracy w zakresie zaawansowanych usług informatycznych, głównie zdalnej obsługi klientów poza Polską.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Atos IT Services chce zatrudnić 850 pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 maj 2014 8:02


- Centrum Wsparcia Procesów IT będzie świadczyć usługi kompleksowego utrzymania infrastruktury informatycznej, zarówno sprzętowej, jaki i aplikacyjnej. Jest to kolejny krok związany z intensywnym rozwojem naszego zakładu w Bydgoszczy, gdzie już wznoszony jest nowy budynek na potrzeby centrum - powiedziała PAP Patrycja Kublik z Atos IT Services.

Zatrudnionych ma zostać 850 pracowników z wyższym wykształceniem, głównie informatyków. Mają to być przede wszystkim specjaliści znający języki obce.

Przedsięwzięcie jest przygotowywane wspólnie z Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Utworzenie Centrum Wsparcia Procesów IT otrzymało już rekomendację przyznania dotacji, a ostateczną decyzję ma podjąć Komisja Europejska.

Firma Atos w Polsce zatrudnia 2,6 tys. pracowników, z czego 2 tysiące w Bydgoszczy, a pozostałych w oddziałach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Atos jest międzynarodową firmą zajmującą się usługami informatycznymi z zakresu m.in. konsultingu, integracji systemów i tzw. usług zarządzanych oraz usług transakcyjnych. Firma zatrudnia 76 tys. pracowników w 52 krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

sylwia712 2015-01-28 16:11:57

Żanetta > znajomość języka obcego to podstawa, bynajmniej jeden w takim korpo. Pracuję w Atos, jeśli chcesz udać się na staż czy pracować na etacie, miejsce jest warte Twojego zaangażowania tym bardziej kiedy potrzebują coraz więcej specjalistów bo projektów jest dużo i to tych na najwyższym poziomie, jak np. ostatnio wsparcie misji statku kosmicznego.

Żanetta 2014-12-10 13:52:42

Atos z chęcią zatrudnia nowych pracowników, ale tak jak napisano w powyższym artykule - znajomość chociaż jednego języka obcego jest bardzo ważna.