Armia rośnie w siłę. Żołnierzy będzie więcej

Niemal o jedną trzecią może się zwiększyć liczba ochotników, którzy zostaną przeszkoleni przez wojsko
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Armia rośnie w siłę. Żołnierzy będzie więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 maj 2015 12:27


Armia chce w tym roku zwiększyć liczbę przygotowanych osób - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Niemal o jedną trzecią może się zwiększyć liczba ochotników, którzy zostaną przeszkoleni przez wojsko. To odpowiedź armii na zainicjowaną przez wicepremiera Tomasza Siemoniaka propozycję rejestrowania w WKU chętnych do odbycia podstawowego szkolenia wojskowego, a także rezerwistów chcących wziąć udział w ćwiczeniach.

Oferta ta została skierowana głównie do członków organizacji paramilitarnych, którzy dotychczas zdobywali takie umiejętności poza wojskiem. Sztab Generalny przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia liczby osób, które w 2015 roku mogą być powołane do czynnej służby wojskowej.

Według ppłk Marka Pietrzaka z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, nowelizacja umożliwi przeszkolenie w służbie przygotowawczej ok. 9 tys. ochotników oraz powołanie na ćwiczenia ponad 13,9 tys. żołnierzy rezerwy. Pierwotnie Sztab Generalny ustalił na ten rok limit ochotników powołanych na szkolenie podstawowe na 5,7 tys., a liczbę rezerwistów powołanych na ćwiczenia na 12 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.