Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie na celowniku rekruterów

• Aż 71 proc. pracodawców w Polsce deklaruje, że w chwili przeprowadzania badania przez firmę Antal rekrutowało specjalistów i menedżerów.
• Z kolei 68 proc. planuje rekrutacje w ciągu następnego kwartału.
• Największą dynamikę zatrudnienia w skali Polski wykazały firmy z sektora BPO/SCC i IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie na celowniku rekruterów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2016 13:18


Wyniki najnowszej edycji raportu Antal Global Snapshot pokazują, że polski rynek pracy jest w coraz lepszej kondycji. W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 1 proc.

Co więcej, tylko 10 proc. respondentów odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzenie redukcji zatrudnienia, co jest równoznaczne ze spadkiem o 2 proc. w stosunku wobec wyników uzyskanych w połowie 2015 roku (17. edycja badania).

Źródło: Antal Źródło: Antal

- Zgodnie z raportem Antal Global Snapshot polski rynek pracy ożywił się ostatnimi czasy – 71 proc. pracodawców zadeklarowało, że aktualnie przeprowadza rekrutacje, a 68 proc. planowało procesy rekrutacyjne w kolejnym kwartale. Jest to bardzo optymistyczna informacja dla wszystkich kandydatów poszukujących pracy, ale też tych, którzy dopiero rozważają zmianę zatrudnienia. Jest to również wyzwanie dla firm, które poprzez zadbanie o działania w obszarze employer brandingu chcą stać się pracodawcą pierwszego wyboru dla najbardziej utalentowanych specjalistów i menedżerów – twierdzi Artur Skiba, prezes Antal, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Czytaj też: Co drugi specjalista może liczyć na benefity pozapłacowe. Jakie?

Dane globalne również są bardzo optymistyczne – aż 70 proc. przedstawicieli firm deklaruje, że w momencie przeprowadzania badania prowadziło rekrutacje, a 68 proc. ma plany na zatrudnianie nowych pracowników w ciągu następnych trzech miesięcy.

Sektory SSC/BPO i IT liderami na polskim rynku pracy

Największą dynamikę zatrudnienia w skali Polski po raz kolejny wykazały firmy z sektora usług wspólnych (SSC/BPO) – aż 91 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Jak wynika z odpowiedzi ankietowanych, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w sektorze SSC/BPO w kolejnym kwartale będzie nadal bardzo wysokie – 87 proc. firm zamierzało przeprowadzać rekrutacje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yah 2016-02-16 14:25:20

A na pracuj.pl tylko HANDLOWIEC I HANDLOWIEC. Gdzie te super oferty?