Andrulewicz, Skanska: W 2016 r. zwiększymy zatrudnienie o kilkaset osób

• Obecnie Skanska zatrudnia ok. 8 tys. osób.
• Na tym jednak nie koniec. Spółka planuje dalszy rozwój kadr.
• Jeśli dojdzie do dużej kumulacji projektów infrastrukturalnych, może pojawić się problem z dostępem do wykwalifikowanych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrulewicz, Skanska: W 2016 r. zwiększymy zatrudnienie o kilkaset osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

4 lut 2016 10:19


- Chcemy w 2016 r. i kolejnych latach skupić się na efektywności operacyjnej, a jednocześnie dalej się rozwijać. W tym celu m.in. utworzyliśmy jednostki, które specjalizują się w dużych projektach inżynieryjnych oraz kubaturowych - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska w Polsce. 

Ponadto we współpracy z siostrzanymi spółkami z Czech i Słowacji firma rozwija jednostki wyspecjalizowane w robotach kolejowo-tramwajowych oraz dotyczących nawierzchni betonowych i prac żelbetowych.

- Ostatnio stworzyliśmy również w Gdańsku jednostkę odpowiedzialną za projekty morskie. Poza nowymi oddziałami od 2009 r. otwieramy lokalne biura. Obecnie mamy już ponad 60 takich filii i planujemy dalszy rozwój na rynkach lokalnych - zapowiedział Andrulewicz.

- W 2016 r. z pewnością zwiększymy zatrudnienie o kilkaset osób. Dotyczy do zarówno kadry inżynierskiej, jak i pracowników budowlanych. Własnych pracowników produkcyjnych zatrudniamy obecnie ponad 3 tys. - poinformował.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.