PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Amerykański biznes stworzy w Polsce nowe miejsca pracy?

  • Autor: PAP/JS
  • 5 wrz 2017 17:38

Amerykański biznes jest zadowolony ze swoich przedsięwzięć w Polsce i nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia i równe traktowanie podmiotów krajowych i zagranicznych – mówili przedstawiciele administracji i firm z USA podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Amerykański biznes stworzy w Polsce nowe miejsca pracy?
Adobe Stock
REKLAMA

John Armstrong, radca ds. ekonomicznych Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce przypomniał, że większość ze 100 największych firm amerykańskich jest obecna w Polsce.

"To pokazuje, że warunki są dobre. Jest to sukces wielu polskich rządów i jest to ważne zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i Polski, żeby nadal tak było" - mówił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Wyobrażam sobie, że inwestycje amerykańskie dalej będą tak szybko rosły, jak do tej pory, jeśli warunki nadal będą tak dobre" - zaznaczył.

Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce doprecyzował, że największe firmy z USA są przedsięwzięciami opartymi na zasadach biznesowych, które inwestują tam, gdzie widzą szansę na dobry interes w stabilnym i przewidywalnym otoczeniu administracyjnym i prawnym.

"Firmy same podejmują decyzje, my nie jesteśmy szefami; biznes jest suwerenem swojej kieszeni i inwestycji, my tylko możemy dostarczyć informacji i wspierać, kiedy będą problemy" - zaznaczył.

Przedstawiciele amerykańskiej administracji pytani, czy prezydentura Donalda Trumpa oznacza zmiany dla amerykańskiego biznesu w Polsce ocenili, że nie widzą takiego zagrożenia. "Inwestycje w Polsce nie są konkurencją dla miejsc pracy w Stanach. To jest wręcz dodatkowy impuls dla amerykańskich firm" - zaznaczył Armstrong.

Amerykanie komentując zwrot administracji Trumpa w kierunku energetyki opartej na węglu nie wykluczyli, że firmy z USA byłyby zainteresowanie inwestycjami w polskie górnictwo. "My nie zmuszamy, nie kierujemy naszymi inwestorami. Wskazujemy możliwości, a sam inwestor podejmuje decyzję, czy to się opłaca. Jeśli warunki będą dobre, to można sobie wyobrazić sytuację, że inwestor amerykański wejdzie w kopalnie węgla" - ocenili

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Amerykański biznes stworzy w Polsce nowe miejsca pracy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Krzysztof Kornatowicz 2017-09-05 20:01:09

    Co to znaczy " równe traktowanie " ?! Własna rodzina i własny naród zawsze dla dobrego rodzica, dla dobrego ojca, dla ojczyzny jest bliższa, niż obca ! Polacy w Polsce winni być uprzywilejowani , a nie , tak , jak jest teraz - być obywatelami drugiej kategorii, którym narzuca się mordercze podatki, morderczy para podatek ZUS, przy jednoczesnym zwalnianiu obcych z danin !!! To jest właśnie dowód sabotażu gospodarczego i zdrady Polaków przez mafie polityczne, które przy bierności i przyzwoleniu sądów kradną władze w Polsce, posługując się niezgodną z najwyższym, konstytucyjnym prawem Ordynacją Wyborczą ! Już Hipolit Cegielski pisł - kto rolnictwo, przemysł i handel oddaje obcym , TEN JEST ZDRAJCĄ NARODU ! Za słowami tego wielkiego Polaka można nazwać wszystkie frakcje polityczne rządzące Polską po 89 roku ( ale i przed również ) za ZDRAJCÓW OJCZYZNY, na których naiwnie, z uporem maniaka głosujemy ! Krzysztof Kornatowicz

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA