Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Lublina. Szukają 200 pracowników, a co oferują?

Sześć lat od wycofania się z inwestycji w Lublinie firma Ball Packaging Europe wraca do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stałe zatrudnienie w powstającej fabryce puszek znajdzie 200 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Lublina. Szukają 200 pracowników, a co oferują?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 paź 2014 18:23


Rekrutacją pracowników do powstającego zakładu zajmuje się Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland

Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób, m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy z praktyczną widzą w zakresie nowoczesnych sterowników, mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy – mówi Paulina Chojnacka z biura Adecco Poland, która zajmuje się rekrutacją pracowników do zakładu.

- W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów – dodaje.

Czytaj też: "To będzie zakład z polskimi pracownikami i kadrą kierowniczną". Trwa rekrutacja do pracy w fabryce chipsów Pringles w Kutnie

Pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firmy Ball Packaging Europe Lublin, amerykańskiego potentata wśród producentów metalowych puszek. W ramach wdrożenia do pracy zdecydowana większość z nich przejdzie 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze oraz otrzyma umowy o pracę na 2 lata. Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony.

Czytaj też: Duża inwestycja i duże przyjęcia w fabryce cukierków Pszczółka

Adecco poszukuje specjalistów w Lublinie i w sąsiednich powiatach, a menedżerów rekrutuje w całym kraju.

– Amerykanie postawili przed pracownikami dość wysokie wymagania, a czasu jest niewiele – przyznaje Paulina Chojnacka. – Rekrutacja będzie więc prowadzona nie tylko w samym mieście, ale także okolicznych powiatach w województwie lubelskim.

Ball Packaging kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i pakietem świadczeń pozapłacowych.

- Poza umową o pracę podpisaną od razu na dwa lata pracownicy otrzymają także prywatne ubezpieczenie medyczne – mówi Kinga Hirao, Human Resources Manager w lubelskiej fabryce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.