Amazon zatrudni ponad 110 absolwentów

• Amazon stworzy dla najlepszych absolwentów z Polski ponad 60 stanowisk kierowniczych w centrach logistyki e-commerce w Poznaniu i Wrocławiu.
• Ponadto zatrudni ponad 50 absolwentów kierunków technologicznych w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon zatrudni ponad 110 absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 mar 2016 13:49


Amazon ogłosił stworzenie ponad 110 miejsc pracy dla absolwentów studiów doktoranckich, magisterskich oraz licencjackich, którzy dołączą do amerykańskiego koncernu w Polsce i będą mieli szansę stać się jego przyszłymi liderami. Amazon chce ściśle współpracować z najbardziej renomowanymi polskimi uczelniami, kształcącymi najlepszych studentów w zakresie zarządzania, IT, inżynierii, produkcji i logistyki.

W swoich centrach logistyki e-commerce we Wrocławiu i Poznaniu Amazon rozpoczął proces rekrutacji na 50 stanowisk przewidzianych dla absolwentów studiów licencjackich oraz magisterskich. W ramach programu „Pathways” stworzył także w Polsce 10 stanowisk dla najlepszych absolwentów studiów magisterskich w tym studiów MBA. Wszyscy utalentowani absolwenci będą mieli szansę podejmowania nowych wyzwań i awansu na stanowiska najwyższego szczebla w Polsce i na świecie.

– Absolwenci studiów magisterskich i MBA w centrach logistyki e-commerce Amazon otrzymają ogromne możliwości rozwoju, a także autonomię w strategicznym myśleniu i podejmowaniu decyzji, które będą miały znaczący wpływ na naszych klientów i firmę. Jesteśmy dumni, że wśród naszych przyszłych liderów będzie tylu najlepszych absolwentów z Polski – mówi Roy Perticucci, wiceprezes, Amazon Operations Europe.

– To bardzo dobra wiadomość dla studentów i absolwentów najlepszych polskich instytucji akademickich. Miałem przywilej odwiedzić jedno z polskich centrów Amazon i jestem przekonany, że to światowej klasy miejsce pracy dla młodych absolwentów. Supernowoczesne środowisko technologiczne stworzone przez Amazon niewątpliwie ułatwi rozwój młodych talentów – dodjae profesor Krzysztof Rutkowski, kierownik katedry logistyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nowe technologie

Amazon poinformował także o rozpoczęciu procesów rekrutacyjnych skierowanych do absolwentów studiów technologicznych, którzy dołączą do Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku. W 2016, do zespołu w Gdańsku dołączy ponad 50 kandydatów, którzy będą pracować nad rozwiązaniami technologicznymi Amazon. Ośrodek w Gdańsku skupia swoje działania głównie na rozwijaniu technologii text-to-speech i aplikacji wykorzystywanych przez urządzenia Amazon.

– Staramy się tworzyć własne, innowacyjne rozwiązania dla poszczególnych problemów. Nie byłoby to możliwe bez młodych, utalentowanych specjalistów w obszarze technologii, dlatego zapraszamy: dołączcie do nas – mówi Rafał Kukliński, lider Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

Wszyscy zatrudnieni zarówno w Gdańsku jak i Poznaniu czy Wrocławiu otrzymają konkurencyjną pensję i pakiet benefitów. Wszystkie stanowiska będą stałe już od pierwszego dnia pracy, z rozbudowanym procesem wdrożenia pracownika oraz szkoleniami. Absolwenci będą mogli współpracować i uczyć się od menadżerów Amazon z całego świata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.