Amazon zatrudni Polaków. Około 2 tys. miejsc pracy

Około 2 tys. osób znajdzie pracę w powstającym pod Wrocławiem centrum logistycznym firmy Amazon, które ma rozpocząć pracę w drugiej połowie br. W lutym zostanie wmurowany kamień węgielny pod tę inwestycję. Drugie takie centrum zostanie tu uruchomione w 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon zatrudni Polaków. Około 2 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sty 2014 20:18


Amazon, jedna z największych internetowych sieci handlowych na świecie, planuje otwarcie w Polsce trzech centrów logistycznych. Każde będzie zajmowało powierzchnię ok. 100 tys. m2. Jedno będzie zlokalizowane w Sadach niedaleko Poznania (będzie uruchomione w drugiej połowie 2014 r.), dwa w Bielanach Wrocławskich. W każdym pracę znajdzie około 2 tys. osób. Dodatkowo w sezonie przedświątecznym w obu centrach zostanie zatrudnionych po 3 tys. pracowników tymczasowych.

"Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie" - mówi Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę Tim Collins.

Z decyzji firmy zadowolone są również władze lokalne. "Ta inwestycja ma dla nas ogromne znaczenie. Przede wszystkim wiąże się z podatkami, które zasilą naszą gminę. Z tego punktu widzenia cieszy nas fakt, że Amazon jest przedsiębiorstwem zajmującym się usługami. Dzięki temu podatek będzie wpływał do gminnej kasy zaraz po zakończeniu inwestycji, a więc już od nowego roku budżetowego - powiedział PAP zastępca wójta gminy Kobierzyce Piotr Kopeć. Spodziewa się, że dzięki inwestycji gmina zyska ponad 5 mln zł rocznie.

Podwrocławskie hale powstaną obok węzła drogowego Nowa Wieś, łączącego autostradę A4 z autostradową obwodnicą Wrocławia, czyli drogą A8. Budową pierwszej z nich zajmuje się międzynarodowa grupa deweloperska Goodman; wykonawcą drugiej będzie Panattoni Europe.

"Centra firmy Amazon powstaną w strategicznych lokalizacjach dla lokalnego rynku logistycznego. To duża i ważna transakcja nie tylko dla branży deweloperskiej, ale również dla polskiej gospodarki. Z całą pewnością jest to rynkowe wydarzenie. Centra dystrybucyjne dla firmy Amazon to historycznie największy kontrakt na rynku nieruchomości w Polsce - powiedział Partner Zarządzający na Europę, Panattoni Europe Robert Dobrzycki.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Początkowo będą służyły zamówieniom z Niemiec, a docelowo będą obsługiwać klientów z całej Europy. Dwa podobne centra mają stanąć w Czechach.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.