Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

Zajmująca się sprzedażą wysyłkową firma Amazon w środę otworzyła centrum logistyczne w podpoznańskich Sadach (Wielkopolskie).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon wystartował. Zatrudnienie wkrótce zwiększy się dwukrotnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 paź 2014 14:19


W centrum na stałe będzie pracowało 2 tys. osób; kolejne 1,5 tys. Amazon zatrudni tymczasowo w okresie przedświątecznym.

29 października dwa podobne centra amerykańska firma Amazon otworzyła w Bielanach Wrocławskich (Dolnośląskie). Są to pierwsze inwestycje koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotąd firma miała swoje magazyny m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Polskie centra są najnowocześniejszymi obiektami Amazon spośród wszystkich 30 centrów rozrzuconych po całym świecie. Każdy z obiektów kosztował 100 mln euro.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu

Jak powiedział w Sadach wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę Roy Perticucci, centrum ma powierzchnię 13 boisk do piłki nożnej.  -Staramy się oferować klientom wszystkie produkty, na jakie mają ochotę, a centra muszą stwarzać taką możliwość - dodał.

Perticucci zwrócił uwagę na tempo prac - obiekt powstał od podstaw w niecałe 11 miesięcy. - 22 września wysłaliśmy pierwszy produkt do klienta i był to wieloryb-zabawka do kąpieli - mówił Perticucci.

Polskie centra logistyczne na początku będą obsługiwały niemiecki sklep Amazon.de, a w przyszłości mają wysyłać towary na całą Europę. Amazon wybrał Polskę ze względu na dogodne położenie pozwalające na obsługę wszystkich części kontynentu oraz na dostęp do rynku pracy.

Zdaniem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, tempo prac pokazało, że przy dobrej współpracy procedury administracyjne nie są żadną przeszkodą. - Myślimy cały czas o rynku pracy. W Wielkopolsce jest najniższa stopa bezrobocia, a w rejonie poznańskim wynosi 3,5 procent. Jestem przekonany, że z inwestycji skorzysta cały region - uważa wojewoda.

Czytaj też: Centra logistyczne Amazona w Polsce oficjalnie otwarte. Jest się z czego cieszyć?

Jak powiedział zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień, to ważna inwestycja na mapie aglomeracji poznańskiej. - Pojawiła się firma o globalnie rozpoznawalnej marce i globalnych możliwościach. Postrzegamy inwestycję jako szansę dla naszej gospodarki i naszych producentów, którzy podejmą współprace z Amazonem - dodał Stępień.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.