Amazon werbuje ludzi do pracy. Będą pracować cztery dni w tygodniu

Docelowo amerykański gigant ma zatrudniać w Polsce 12 tys. osób, ale już do końca tego roku we Wrocławiu pracę rozpocznie 3 tys. osób. Czego mogą się spodziewać?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon werbuje ludzi do pracy. Będą pracować cztery dni w tygodniu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 sie 2014 8:59


Jak mówi w wywiadzie dla portalu money.pl Marta Dworowska, senior HR menedżer w Amazonie, w firmie nie pracuje się osiem godzin przez pięć dni w tygodniu, a na dwie zmiany: dzienną i nocną. Każda zmiana to 10 godzin pracy przez cztery dni w tygodniu.

- Zmiany rotują w systemie miesięcznym. Dodatkowo będziemy myśleć nad wprowadzeniem zmian weekendowych - mówi dla money.pl.

Czytaj też: Kolejny milioner jest za trzydniowym tygodniem pracy

Osoby zatrudnione we wrocławskim centrum logistycznym nie będą musiały martwić się o dojazd do pracy - trwają rozmowy z firmami, które będą świadczyć usługi transportowe w tym zakresie. Proces rekrutacyjny wciąż trwa, ale koncern skompletował już kadrę menedżerską, którą od maja szkoli w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

- Są to w większości Polacy, zrekrutowani z wielu firm w różnych branżach. Przynoszą do nas z różnorakie doświadczenie - zdradza Dworowska.

Czytaj też: Ruszyła masowa rekrutacja w Amazonie. Szansa dla 8,5 tys. osób

Do końca roku pracę w amerykańskim koncernie ma znaleźć 2,5 tys. pracowników etatowych i 6 tys. tymczasowych. Średnia płaca pracownika magazynowego w Amazon wyniesie około 2,5 tys. zł brutto w Poznaniu i 2,4 tys. zł we Wrocławiu. Płace pracowników stałych i tymczasowych będą na tym samym poziomie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.