Amazon: Pracownicy boją się korzystać z toalet by... nie stracić pracy

Pracownicy magazynów Amazona tak bardzo boją się zwolnień, że nie korzystają nawet z toalet. Obawiają się, że firma posądzi ich o marnowanie czasu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon: Pracownicy boją się korzystać z toalet by... nie stracić pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

17 kwi 2018 12:26


Pracownicy zajmujący się realizacją zamówień, którzy biegają po magazynach Amazona, zbierając produkty z półek do dostawy, stworzyli system "butelek toaletowych". Toaleta często znajduje się zbyt daleko. Dziennikarz i pisarz James Bloodworth zatrudnił się w magazynie w Staffordshire w Wielkiej Brytanii – wszystko w celu zbierania informacji do książki o nisko płatnych pracach w Wielkiej Brytanii.

– Dla tych z nas, którzy pracowali na ostatnim piętrze, najbliższe były toalety na parterze, czyli cztery piętra niżej. Ludzie po prostu sikali do butelek, ponieważ bali się, że zostaną ukarani za bezczynność i stracą pracę tylko dlatego, że musieli iść do łazienki – powiedział Bloodworth.

Z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników Amazona wynika, że blisko trzy czwarte osób zatrudnionych w magazynach boi się korzystać z toalet, bo mogą przez to nie osiągnąć celów.

– Cele drastycznie zwiększono. Nie pijam wody, nie mam czasu na wyjście do toalety – powiedział chcący zachować anonimowość jeden z pracowników magazynu cytowany w publikacji dotyczącej wspomnianej ankiety.

Ankietę przeprowadziła platforma kampanii pracowniczych Organise. Wykazała ona również, że po przystąpieniu do pracy w Amazonie pracownicy czują o wiele większy niepokój.

Amazon nie odpowiedział na razie na prośbę o komentarz. Firma przekazała jednak oświadczenie "The Sun":

Amazon zapewnia wszystkim swoim pracownikom łatwy dostęp do toalet, które znajdują się w odległości krótkiego spaceru od aktualnego miejsca pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.