Alma w złej sytuacji finansowej. Miejsca pracy zagrożone?

W delikatesach Alma półki świecą pustkami, a firma wydała jak dotąd jeden oficjalny komunikat, z którego wynika, że rentowne placówki nie mają problemów z towarowaniem. Czy w związku z napiętą sytuacją w firmie, czekają ich zmiany kadrowe i płacowe i czy się tego obawiają?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alma w złej sytuacji finansowej. Miejsca pracy zagrożone?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

25 sie 2016 12:50


W rozmowie z Bankier.pl Bożena Krysiak - kasjerka i przewodnicząca związku zawodowego w delikatesach Alma podkreśla, że o sytuacji spółki pracownicy dowiadują się z prasy. Spółka poinformowała ich jedynie o tym, że znajduje się w złej sytuacji finansowej, której poprawa ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

Krysiak wskazała, że według jej wiedzy żaden pracownik nie otrzymał wypowiedzenia. Wszyscy pracują na takich samych zasadach, nikomu również nie zmniejszono z tego powodu zakresu obowiązków. Pracownica poinformowała, że wynagrodzenia spływają regularnie i są w tej samej ustalonej wysokości co wcześniej.

Zatrudnieni są świadomi, że niektóre placówki mogą zostać zamknięte, jednak mimo wszystko pracownicy nie obawiają się utraty pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zbyszko 2016-09-02 22:10:09

Pewnie tak będzie jak z Milmexem z Sosnowca, który od prawie 3 lat nie płaci pracownikom wynagrodzeń...

gość 2016-08-25 17:26:05

Nigdy nie było mowy o żadnej upadłości pod koniec września wszystko ma się ruszyć mają nagranego inwestora

Jgh 2016-08-25 16:47:07

To co teraz robi A.lma to będzie chyba największy przekręt w tej branży. Nie zapłacą producentom za faktury, ogłoszą upadłość i zgarną kasę. Finałem tego będzie to, że ludzie stracą pracę, a firmy, u których Alma ma duże długi poupadają. Super zagranie panie M.