Alior Bank łączy się z Meritum Bankiem: Zwolnienia grupowe obejmą nawet tysiąc osób

Doświadczenia ostatnich lat pokazały, że bankowe fuzje to bankowe zwolnienia. Nie inaczej jest w tym przypadku - w wyniku połączenia Alior Banku z Meritum Bankiem, pracę straci nawet tysiąc osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alior Bank łączy się z Meritum Bankiem: Zwolnienia grupowe obejmą nawet tysiąc osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

24 mar 2015 9:48


Jak poinformował Alior Bank w komunikacie, w wyniku połączenia z Meritum Bankiem zostaną przeprowadzone zwolnienia grupowe. Obejmą one maksymalnie tysiąc etatów w obu bankach. Zwolnienia mają się zacząć na początku kwietnia i skończyć w grudniu 2015 r.

To nie jedyne w ostatnim czasie zwolnienia w sektorze bankowym wynikające z fuzji - w jej następstwie z pracą pożegna się również ok. 1,8 tys. osób zatrudnionych w BGŻ i BNP Paribas.

Czytaj też: Czarne chmury zebrały się nad pracownikami sektora bankowego w Polsce

Doświadczenia ostatnich lat pokazały, że bankowe fuzje to bankowe zwolnienia - kiedy w 2007 r. Pekao przejmował BPH, pracę straciło 2,5 tys. osób.

Przejęcie w 2010 r. BZ WBK przez Santandera zakończyło się likwidacją 500 etatów. Wchłonięcie przez Getin Bank DnB Nord - 650 wypowiedzeń, a połączenie banków Raiffeisen i Polbank (dziś Raiffeisen Polbank) skutkuje zwolnieniem 800 osób.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pablo 2015-03-24 11:28:08

Nic się nie poradzi, jakby tak każdy miał myśleć o innych to wszystko stało by w miejscu. A ludzie też tak do końca na bruku nie zostają bo przecież mają odprawy, jak zawsze w takim sytuacjach.

Leon 2015-03-24 10:13:29

taa ważne że bank zarobi, to samo w BGŻ nikt się nie liczy z tym że tylu ludzi pójdzie na bruk. Kasa najważniejsza, ludzi mają za nic.