Alexander Mann Solutions otwiera biuro w Gdańsku. Planuje zatrudnić kilkaset osób

Alexander Mann Solutions, firma zajmująca się pozyskiwaniem oraz zarządzaniem kadrami, otworzyła drugie centrum usług wspólnych w Polsce. Tym razem wybrała Gdańsk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alexander Mann Solutions otwiera biuro w Gdańsku. Planuje zatrudnić kilkaset osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2016 19:11


Firma rekrutacyjna Alexander Mann Solutions w swoim nowym ośrodku w Gdańsku planuje zatrudnienie ok. 300 osób Tylko do końca roku chce przyjąć 100. W środę w Gdańsku oficjalnie zostało otwarte drugie w Polsce i siódme na świecie Globalne Centrum Usług firmy.

Gdańskie biuro, zlokalizowane w parku biznesowym Alchemia będzie się zajmować rekrutacją pracowników dla klientów z Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Francji. Ma wspierać m.in. takie firmy jak Rolls Royce, Citi, GE, Deloitte i Novartis. Firma dysponuje też specjalistami w zakresie pozyskiwania kandydatów oraz administracji związanej z rekrutacją, np. tworzeniem kontraktów.

- Polska jest ekscytującym i dynamicznym rynkiem, który oferuje liczne możliwości zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Czerpiąc z doświadczenia w budowaniu naszej krakowskiej lokalizacji liczącej ponad 700 wysoko wykwalifikowanych pracowników, wiemy, że Polska posiada ogromny zasób utalentowanych, mówiących wieloma językami i posiadających doświadczenie zawodowe specjalistów - komentuje Jolanta Gantkowska, dyrektor zarządzający Alexander Mann Solutions w Polsce.

Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski zwrócił uwagę, że otwarcie centrum przez AMS poszerza zakres usług, jakie świadczą gdańskie kadry dla globalnych podmiotów.

- Dotychczas większość inwestorów koncentrowała się na branży IT i finansach - dodał. Ocenił, że to świadczy o rozszerzaniu kompetencji, jakie znajdują inwestorzy w Gdańsku, o zaufaniu do rynku pracy, do jakości kadr i do chęci rozwoju na Pomorzu.

Gdańsk wyróżnił się pod względem wsparcia

Gantkowska powiedziała, że o wyborze Gdańska na lokalizację drugiego w Polsce centrum zdecydowała przede wszystkim dostępność wykwalifikowanej kadry i zaoferowana pomoc przy wejściu na gdański rynek.

- Jesteśmy firmą, która zarządza talentami i widzimy tutaj możliwość współpracy oraz długoterminowego rozwoju naszej firmy - tłumaczyła.

Zaznaczyła, że spośród trzech miast z krótkiej listy Gdańsk wyróżnił się pod względem opieki i wsparcia, jakie potencjalni inwestorzy otrzymują ze strony Invest in Pomerania. Zwróciła uwagę, że w Gdańsku zauważa się też bardziej niż w innych regionach, jak określiła, chęć współpracy np. uczelni i tworzenia programów wspierających napływ kadr.

- To daje nam pewność, że wykwalifikowane kadry będą dostępne w okresie długoterminowym - dodała.

Podała, że trwa rekrutacja pracowników do gdańskiego centrum. Poszukiwani są specjaliści do pozyskiwania kandydatów oraz pracownicy administracyjni ze znajomością np. norweskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i języków arabskich. W ciągu minionych ośmiu miesięcy firma zatrudniła w Gdańsku sto osób.

Alexander Mann Solutions jest firmą międzynarodową, która działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 r. w Wielkiej Brytanii. Obecnie zatrudnia ponad 3,2 tys. ekspertów ds. zarządzania i pozyskiwania pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Redakcja 2016-02-04 13:01:48

Dziękujemy za wychwycenie błędu.

kruchy 2016-02-04 10:53:18

branzy RPO? nie znam... ale być może w tej nieznanej mi branży Alexander MS faktycznie jest liderem... bo w BPO są więksi...wiem bo pracowalem