Airbus Helicopters czeka na studentów. Gdzie szukać pracy?

Francuski Airbus Helicopters (do niedawna Eurocopter) zamierza uruchomić w Łodzi swoje biuro konstrukcyjne. Docelowo ma w nim znaleźć pracę 100 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Airbus Helicopters czeka na studentów. Gdzie szukać pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 paź 2014 13:59


Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska spotkała się ona w tej sprawie w Marsylii z zarządem koncernu. Jak mówiła, otrzymała zapewnienie, że Airbus Helicopters "chce zwiększyć swoje zaangażowanie na terenie Łodzi". Dodała, że firma podjęła m.in. decyzję, iż jej strategia rozwojowa oparta będzie m.in. na łódzkich naukowcach i konstruktorach. W związku z tym Airbus Helicopters zamierza wiosną przyszłego roku otworzyć w Łodzi biuro konstrukcyjne.

Czytaj też: Piechociński zapowiada: Powstanie 500 miejsc pracy w branży lotniczej. Płace powyżej 5 tys. zł

Jak mówiła, na początku listopada do Łodzi mają przyjechać przedstawiciele firmy, którzy będą chcieli m.in. wyszukać miejsce na swe biuro. Nie jest wykluczone, że takie miejsce znajdą na terenie Technoparku, który położony jest blisko zakładów lotniczych, z którymi Airbus Helicopters - jeszcze jako Eurocopter - w ub. roku podpisał umowę o współpracy.

- To dobra wiadomość dla naszego miasta, zwłaszcza dla łódzkich studentów - oceniła prezydent. Dodała, że docelowo w biurze ma znaleźć pracę 100 osób. Zwróciła uwagę, że w zakładach Airbusa już przebywają na szkoleniach pierwsi studenci Politechniki Łódzkiej na podyplomowych stażach.

Zdanowska zaznaczyła, że uruchomienie biura w Łodzi planowane jest niezależnie od wyników przetargu MON na 70 śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska, w którym Airbus Helicopters bierze udział.

Czytaj też: Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie. Inżynier potrzebny od zaraz

Airbus Helicopters zatrudnia ponad 23 tys. pracowników na całym świecie. W tej chwili w około 150 krajach w użyciu jest około 12 tys. helikopterów wyprodukowanych przez spółkę.

Francuzi od ośmiu lat współpracują z Politechniką Łódzką. W ramach kooperacji łódzcy naukowcy pomagali m.in. przy konstrukcji śmigłowca hybrydowego X3 - jednego z najszybszych helikopterów na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.