Air France-KLM twierdzi, że nie będzie zwolnień pracowników

Air France-KLM dementuje informacje o planowanych zwolnieniach w Holandii. Firma zapowiedziała wprawdzie restrukturyzację i ograniczenie kosztów, ale według niej - dane o zwolnieniach są czystą spekulacją.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Air France-KLM twierdzi, że nie będzie zwolnień pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

29 paź 2014 14:54


Na początku tygodnia w mediach pojawiła się informacja, że linia lotnicza Air France-KLM planuje zwolnić 7,5 tys. pracowników w swoim holenderskim oddziale. Redukcja miała być wynikiem kontroli outsourcingowej.

Air France-KLM dementuje jednak doniesienia medialne. - Dane, o których mowa, są czystą spekulacją - wyjaśnia Air France-KLM w komunikacie.

Czytaj też: 40 tys. miesięcznie. Nawet tyle zarabiają piloci. Zawód z przyszłością?

Dodaje także, że wprawdzie przedstawiony we wrześniu plan strategiczny na lata 2014-2020 obejmuje potrzebę kontynuowania wysiłków na rzecz restrukturyzacji i ograniczenie kosztów, niemniej jednak informacje podawane przez dziennik "De Telegraaf" są według Air France-KLM - nieprawdziwe. Grupa Air France KLM nie planuje redukcji miejsc zatrudnienia o 7,5 tys. miejsc pracy, a zwolnienia nie obejmą 25 procent holenderskiej załogi. 

Jak donosi L'Agence France-Presse- Air France-KLM stanowczo zaprzecza treści artykułów dot. zwolnień. Równocześnie przewoźnik nie podaje jednak szczegółów swojego planu i konkretów, co do zmian w załodze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.