×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekrutują 20 osób tygodniowo i mają sprytny sposób. "Nie musimy przeczesywać masy CV"

W częstochowskim x-komie pracuje dziś ponad 1300 osób - sprzedawców, speców od IT czy marketingu. Firma do połowy 2019 chce zwiększyć zatrudnienie o 10 proc. Wszystko wskazuje na to, że im się to uda. - Dziś każdego tygodnia rekrutujemy 20 nowych pracowników - mówi Agnieszka Larysz, kierownik ds. projektów rekrutacyjnych w popularnym sklepie internetowym.

Rekrutują 20 osób tygodniowo i mają sprytny sposób. "Nie musimy przeczesywać masy CV"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 •  x-kom, dystrybutor sprzętu komputerowego, który swoje korzenie ma w Częstochowie, w tym roku znalazł się na liście 200 Największych Polskich Firm 2018 tygodnika "Wprost".
 • Taki awans to również spore wyzwanie dla działu HR. - Przewidujemy, że w perspektywie najbliższego roku zwiększymy zatrudnienie o 10 proc. - mówił w kwietniu 2018 roku, gdy firma otwierała nową siedzibę w Częstochowie prezes x-komu Michał Świerczewski.
 • O tym, jak przebiega realizacja tego zadania, rozmawiamy z Agnieszką Larysz, kierownikiem ds. projektów rekrutacyjnych w częstochowskiej firmie. 

x-kom rozrasta się. W kwietniu otworzyliście nową siedzibę w częstochowskiej strefie „Euro-Park” Mielec. Prowadzicie 24 stacjonarne salony w całej Polsce. Do kwietnia 2019 chcecie zwiększyć zatrudnienie o 10 proc. i wszystko wskazuje na to, że wam się uda. Obecnie każdego tygodnia rekrutujecie 20 nowych osób do pracy. Jak wam się to udaje?

Nie jest to proste zadanie. Oczywiście w zależności od stanowiska korzystamy z różnych metod rekrutacyjnych. Wciąż skuteczną formą dotarcia do potencjalnych pracowników pozostają ogłoszenia w najpopularniejszych serwisach z ofertami pracy. To rozwiązanie bardzo proste i natychmiast dające możliwość dotarcia do dużej grupy. Na największy portal z ogłoszeniami każdego miesiąca zagląda 2,5 mln osób.

Warto też pamiętać, że czasami lepiej poszukiwania prowadzić w miejscach o mniejszym zasięgu, ale odwiedzanym przez osoby, na których nam zależy. I tak specjalistów z IT poszukujemy przez dedykowany portal No Fluff Jobs. To miejsce lubiane przez osoby z branży, bo w ogłoszeniu muszą pojawić się wszystkie informacje niezbędne dla pracownika, takie jak stack technologiczny, dokładnie opisana metodologia projektu oraz profil pracy.

 

Rynek pracy jest jednak na tyle konkurencyjny, że musimy korzystać także z innych rozwiązań.

Jakich?

W większości przypadków staramy się w pierwszej kolejności dać szansę tym osobom, które już u nas pracują. Jeśli chcą, dostają szansę na rozwój w x-komie. My natomiast zamiast tworzyć nową rekrutację zyskujemy pracownika, którzy już jest wdrożony w nasze struktury. Nie musi się aklimatyzować i wdrażać. Dodatkowo, jeśli już u nas pracuje to wiemy, że jest dobry. W innym przypadku nie przeszedłby wcześniejszej rekrutacji.

(fot. Facebook/x-kom)
(fot. Facebook/x-kom)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Rekrutują 20 osób tygodniowo i mają sprytny sposób. "Nie musimy przeczesywać masy CV"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Bobo 2018-09-13 13:26:48

  to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

 • kopter 2018-09-04 15:28:42

  to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.

 • Zeglarz 2018-09-03 17:47:35

  widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami

 • wsad 2018-09-03 17:28:23

  Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA