Agnieszka Kolenda z Hays sugeruje, że pracownicy nowego pokolenia to nie demony

- Pracodawca musi spojrzeć inaczej na potrzeby pracowników - przekonywała na PulsHR_Day Agnieszka Kolenda, executive director z Hays Poland. Wieloletnie doświadczenie podpowiada jej, że w 2017 roku musimy w rekrutacji łączyć "ogień i wodę".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Kolenda z Hays sugeruje, że pracownicy nowego pokolenia to nie demony

PODZIEL SIĘ


Autor: Gabriel Paździor

23 lis 2017 12:00


Sytuacja na rynku pracy dynamicznie się zmienia. Wobec wyzwania, jakim jest rynek pracownika, o kilka wskazówek pytamy Agnieszkę Kolendę z Hays Poland. Jak przekonuje rozmówczyni portalu PulsHR.pl, obecni młodzi pracownicy nie powinni być postrzegani jako demony.

- Każde pokolenie jest inne - podkreśla Kolenda. - Myślę, że kiedy my wchodziliśmy na rynek pracy, osoby pracujące wówczas mówiły: "Oj! jaka ta młodzież rozgoszczona." Podkreślę, że każdy ma inne wymagania, a różnica, którą teraz obserwujemy, to różnica związana z technologią.

Agnieszka Kolenda podkreśla, że obecne osoby 20+ urodziły się z tabletem w dłoni, a dostęp do informacji mają natychmiastowy. Taka ich charakterystyka wymusza na działach HR, na firmach, odpowiednie dostosowanie.

- Pracodawca musi inaczej spojrzeć na potrzeby pracowników - dodaje jeszcze nasza rozmówczyni. - Myślę, że trzeba tu połączyć ogień z wodą, którymi są metody, jakimi już rządzą się firmy i poczucie swobody, do którego przywykli dzisiejsi młodzi ludzie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.