Adecco znów szuka prezesa

6
Adecco znów szuka prezesa Fot. Adecco Facebook
Rusza nabór do programu „CEO for One Month”. To kolejna szansa dla młodych ludzi na objęcie przez miesiąc stanowiska CEO Adecco Group.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adecco znów szuka prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 mar 2016 9:55


Dane wskazują, że około 73 miliony młodych ludzi na całym świecie jest obecnie bezrobotnych – to prawie tyle, ile wynosi populacja Niemiec. Jednocześnie uderzający niedobór talentów na całym świecie spowalnia rozwój gospodarczy i dobrobyt. Około 40 proc. z pracodawców twierdzi, że brak doświadczenia jest główną barierą, aby obsadzić wolne stanowiska.

W związku z tym trendem, Adecco opracowało swoje programy aktywizujące młode osoby tj. Adecco Way To Work oraz CEO for One Month. Ich celem jest wspieranie utalentowanych, młodych ludzi w poszerzaniu perspektyw zawodowych poprzez praktyki, szkolenia i doradztwo zawodowe prowadzące do zwiększenia ich szans na rynku pracy.

Program CEO for One Month obejmuje jednomiesięczne staże u boku CEO w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, w tym również u boku dyrektora generalnego Adecco Poland Anny Wichy. Tym samym program pozwala młodym uczyć się w pracy, zdobywać wiedzę i inspirację dla swoich wyborów zawodowych, wzbogacić swoje CV o unikalne doświadczenia oraz poznać pracę rzeczywistego CEO „od kuchni”.

Tylko jedna z osób otrzyma szansę na zostanie „CEO for One Month” pracując wspólnie z Alain’em Dehaze’m, w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz globalnymi perspektywami rozwoju. Stanowisko zawiera atrakcyjne wynagrodzenie, które ma pomóc zwycięzcy w dalszej edukacji i rozwoju.

- W Polsce powyższe wskaźniki na tle Europy wyglądają trochę lepiej, ale wynik nieco ponad 20 proc. sytuuje nas w środku europejskiej stawki, więc wiele jest jeszcze do zrobienia. Kolejny już rok z rzędu stoimy przed wyzwaniem, aby zmierzyć się ze zjawiskiem bardzo wysokiego, chodź spadającego, bezrobocia wśród osób młodych. Niezmiernie ważne w tym przypadku jest stałe i aktywne komunikowanie się z potencjalnymi kandydatami na rynku pracy – podkreśla Krzysztof Zajkowski, marketing manager w Adecco Poland.

CEO for 1 Month w Polsce

Zwycięzcą polskiej edycji programu w zeszłym roku została Ewelina Morawska, która od 1
do 31 lipca 2015 r. pełniła funkcję CEO Adecco Poland, z wynagrodzeniem 20 tys. zł brutto.

Czytaj też wywiad z Eweliną Morawską: Pokolenie Y jest wymagające, dlatego że oczekiwania pracodawców wobec nich są bardzo duże

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.