888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej SSE

888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej dzięki rekordowej liczbie zezwoleń na działalność wydanych w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (WGK)

wnp.pl

4 lis 2013 10:29


- To rekordowy rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Jeśli wydamy - tak jak się spodziewamy - jeszcze 5 zezwoleń do końca tego roku, będzie to najlepszy wynik od momentu utworzenia strefy. Bardzo się z tego cieszymy, bo oznacza to, że przyjęta przez nas długoletnia strategia budowania dobrego klimatu inwestycyjnego w Małopolsce, przynosi wymierne efekty. Kampanie reklamowe, misje gospodarcze oraz zbudowanie marki Business in Małopolska, jak również otwarcie zintegrowanego biura obsługi inwestora Centrum Business in Małopolska owocuje nowymi inwestycjami w naszym regionie - komentuje Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT.

Czytaj też: 15 tys. miejsc pracy w krakowskiej SSE 

W tym roku zarząd KPT wydał już 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Ten wynik przekłada się na inwestycje sięgające 420 mln złotych i 888 nowych pracowników. Jeśli PKT zrealizuje tegoroczne plany w całości, rok zakończy z bilansem 20 zezwoleń.

Pod względem liczby nowych miejsc pracy KPT zajęło pierwsze miejsce wśród wszystkich 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polskich (według rankingu Rzeczpospolitej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.