PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jasionka: wkrótce rozpocznie się budowa zakładu EME Aero

  • Autor: PAP/JS
  • 22 maj 2018 15:52

Wkrótce w Jasionce (Podkarpackie) rozpocznie się budowa zakładu EME Aero, w którym serwisowane będą silniki lotnicze. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro; w zakładzie pracę znajdzie ok. 800 osób.

Jasionka: wkrótce rozpocznie się budowa zakładu EME Aero
Adobe Stock
REKLAMA
  • Członek zarządu EME Aero Uwe Zachau zaznaczył, że obecnie prowadzona jest rekrutacja pracowników.
  • "Zachęcamy chętnych do zgłaszania się do nas. Szkolenia dla pracowników - dające wyjątkowe, unikatowe kwalifikacje - będą trwały nawet do 15 miesięcy w centrum szkoleniowym, które otwieramy w lipcu br. Oczywiście będzie także szkolenie praktyczne w naszych zakładach w Niemczech" - dodał.
  • Rozpoczęcie działalności zakładu w Jasionce planowane jest na rok 2020.

Spółka joint venture EME Aero (Engine Maintenance Europe) powstała na początku grudnia 2017 r. Jej siedziba mieści się w Tajęcinie k. Rzeszowa. Po 50 proc. udziałów w nowym przedsiębiorstwie mają producent silników lotniczych MTU Aero Engines oraz Lufthansa Technik.

We wtorek (22 maja) w podkarpackim urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa zarządu EME Aero oraz wiceministra inwestycji i rozwoju Adama Hamryszczaka, wiceministra przedsiębiorczości i technologii Tadeusza Kościńskiego oraz władz województwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarząd spółki poinformował, że wybrany został generalny wykonawca, a proces rekrutacji jest mocno zaawansowany. Natomiast w trzecim kwartale tego roku planowane jest uruchomienie centrum szkoleniowego dla przyszłych pracowników.

Obecny na konferencji prasowej wiceminister Hamryszczak podkreślił, że inwestycja jest dowodem na skuteczne realizowanie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. "W dokumencie tym zapisaliśmy dalszy rozwój przemysłu lotniczego w Polsce" - przypomniał. Hamryszczak dodał, że inwestycja EME Aero idealnie wpisuje się krajobraz gospodarczy Podkarpacia.

Z kolei wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński zaznaczył, że inwestycja jest potwierdzeniem działań polityki gospodarczej rządu, która zakłada rozwój oparty na nowoczesnych technologiach. "Niemcy są najważniejszym krajem eksportującym kapitał do Polski pod względem liczby i wartości bezpośrednich inwestycji w Polsce. Ważne jest dla nas postrzeganie Polski przez niemieckich inwestorów jako najbardziej atrakcyjnego miejsca do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej" - mówił wiceminister.

Obecny na konferencji prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula przypomniał, że Agencja pomagała inwestorowi w wyborze lokalizacji oraz brała udział w negocjacjach pakietu dla inwestora.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jasionka: wkrótce rozpocznie się budowa zakładu EME Aero

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Gre_Rzeszów 2018-05-23 18:26:54

    Dobrze, że w Rzeszowie (przy granicy miasta). Dobra informacja. Tereny wokół lotniska Rzeszów -Jasionka znakomicie się rozwijają.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA