77 godzin tygodniowo w niewykończonych budynkach - tak pracuje personel dla Apple

Organizacja China Labor Watch (CLW) ujawniła, że personel fabryki w prowincji Jiangsu, produkującej dla amerykańskiej firmy Apple obudowy do iPhone'ów 6, pracuje 77 godzin tygodniowo. Właścicielem fabryki jest amerykańska firma Jabil Circuit.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

77 godzin tygodniowo w niewykończonych budynkach - tak pracuje personel dla Apple

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 wrz 2014 7:58


CLW, niezależna organizacja pozarządowa, która ma biura w USA i w Chinach, w opublikowanym raporcie napisała, że chociaż pracownicy zakładów znajdujących się w mieście Wuxi w prowincji Jiangsu wypracowują przeciętnie 158 nadgodzin miesięcznie (dozwolona przez prawo liczba nadgodzin wynosi 36), nie osiągają ustalonego lokalnie średniego poziomu zarobków.

Czytaj też: Produkty Apple nie dla chińskich urzędników

"Pracownicy zakładów Jabil Circuit są zmuszeni pracować nawet więcej nadgodzin niż przed rokiem, gdy po raz pierwszy CLW interweniowała w tej sprawie. Są zatrudniani w niewykończonych budynkach, w których trwają roboty budowlane, a tynk sypie im się z sufitu na głowę. Nie wolno im kierować spojrzenia w inny punkt hali produkcyjnej, niż ich stół montażowy" - czytamy w raporcie.

"Apple stale polepsza jakość swych produktów, ale warunki pracy ludzi, którzy je wytwarzają, są raczej dalekie od poprawy" - konkluduje CLW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.