PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

765 nowych miejsc pracy w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lip 2017 17:00

Utworzenie 765 nowych miejsc pracy zadeklarowali inwestorzy, którzy otrzymali w pierwszym półroczu br. 26 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

765 nowych miejsc pracy w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Adobe Stock
REKLAMA

Jak powiedział Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, w ramach nowych zezwoleń przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie ponad 626 mln zł nakładów. "Sądzę, że te liczby są powodem do zadowolenia" - dodał.

Nowe inwestycje ulokowane będą głównie na Podkarpaciu (17), ale również na Lubelszczyźnie (7) i w Szczecinie (2).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ślęzak podkreślił, że zdecydowaną większość inwestycji planują realizować przedsiębiorcy z krajowym kapitałem. "Takich projektów jest 17 i to cieszy, bo zależy nam na ożywianiu polskich przedsiębiorców" - powiedział.

Ponadto, w mieleckiej strefie zainwestują również firmy z Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch oraz przedsiębiorca z luksemburskim kapitałem.

"Oprócz nowych zezwoleń, ważnym wydarzeniem dla strefy w pierwszym półroczu było rozszerzenie - obszar strefy powiększył się o ponad 87 ha m.in. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Zakończyliśmy również budowę dwóch hal, które już wynajęliśmy inwestorom" - zaznaczył Ślęzak. Dodał, że otwartych jest kilka procedur na nowe zezwolenia na inwestycje w mieleckiej SSE.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Mielecka strefa zajmuje 1724 ha i jest zlokalizowana w 33 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy wydano już ponad 400 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 8 mld zł. Powstało ponad 27 tys. miejsc pracy. Wiodące branże w strefie to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 765 nowych miejsc pracy w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA