7 kwietnia część pisemna konkursu na prezesa ZUS

7 kwietnia odbędzie się część pisemna konkursu na prezesa ZUS, a także badanie kompetencji kierowniczych - poinformował wiceminister pracy Marek Bucior, który przewodzi komisji konkursowej. Do konkursu zakwalifikowało się pięć osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

7 kwietnia część pisemna konkursu na prezesa ZUS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

31 mar 2015 13:07


"Konkurs na prezesa ZUS w zasadzie dopiero się rozpoczął. Jesteśmy już po etapie weryfikacji zgłoszeń, które napłynęły. Warunki niezbędne do wzięcia udziały w dalszych etapach konkursu spełniło pięciu kandydatów" - powiedział Bucior.

Przed tygodniem na stronie ZUS zamieszczono listę osób, które spełniły wymagania formalne. Byli to: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schröder oraz Edyta Stępień.

Bucior dodał, że kolejny etap konkursu ruszy w przyszłym tygodniu. "7 kwietnia odbędzie się część pisemna konkursu, a także badanie kompetencji kierowniczych. Kompetencje te będą weryfikowane za pośrednictwem firmy zewnętrznej, która przeprowadzi m.in. testy psychologiczne kandydatów" - wskazał Bucior.

"Gdy będziemy mieć wyniki, nastąpi część ustna konkursu, która jest planowana na 14 kwietnia" - poinformował.

Wiceszef resortu pracy wskazał, że bezpośrednio po zakończeniu konkursu komisja przedstawi jego wyniki ministrowi pracy Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

"Komisja konkursowa ma możliwość wyłonienia do trzech kandydatów, których nazwiska zostałyby przekazane ministrowi pracy" - powiedział Bucior.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w połowie marca. Kandydaci mogli składać oferty do 24 marca. Nabór jest prowadzony w związku z dymisją dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka. Kończy on pracę w ZUS 31 marca. Derdziuk, składając dymisję na początku lutego oświadczył, że "wypełnił swoją misję". Szefem ZUS został w 2009 r.

"Po pięciu latach pracy mogę z czystym sumieniem odejść, stąd złożona na ręce pani premier dymisja. Gdy przychodziłem do ZUS, mówiłem o potrzebie poprawy jakości obsługi klientów. Wszystko, co robiłem jako prezes ZUS, miało na celu właśnie podniesienie satysfakcji milionów naszych klientów. Dziś Zakład to już inna instytucja niż ta sprzed pięciu lat. Duża w tym zasługa zespołu ludzi, z którymi współpracowałem: zarządu, dyrektorów i zespołu pracowników ZUS" - oświadczył Derdziuk, tłumacząc swą dymisję w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.