7 grzechów głównych rekrutera

Rekrutacja pracownika nie jest łatwa. Aby jej sprostać, rekruterzy muszą się dobrze przygotować.

Autor: AT 6 lip 2015 7:53

REKLAMA

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że niemal jedna trzecia bezrobotnych w Polsce to osoby poniżej 30 lat. Często z dyplomem uczelni wyższej.

Młodych i wykształconych, czyli teoretycznie pożądanych przez pracodawców kandydatów, nie brakuje, a mimo to rekrutacja nowego pracownika nie jest zadaniem łatwym i stanowi duże wyzwanie dla bardzo wielu firm.

Aby sprostać oczekiwaniom zarówno pracodawców, jak i kandydatów, rekruterzy muszą bardzo dobrze przygotować się do tego zadania.

– Jako firma dostarczająca narzędzie wspierające pracodawców w zarządzaniu tysiącami projektów rekrutacyjnych widzimy, że obecnie w bardzo wielu branżach to pracodawcy w Polsce powinni zabiegać o dobrego pracownika, a nie odwrotnie. Wzorem państw zachodnich, gdzie z taką sytuacją mamy do czynienia już od kilkunastu lat, firmy powinny większą uwagę przywiązywać do działań w obszarze employer brandingu, w tym o dbałość o jakość procesu rekrutacyjnego. W innym wypadku mogą mieć poważny problem z pozyskaniem lub zatrzymaniem największego kapitału firmy, jakim są ludzie – mówi Marcin Sieńczyk, Business Development Director w eRecruiter.

Lista błędów, często nieświadomie popełnianych przez rekruterów poszukujących pracowników, może być długa. Jak uniknąć najważniejszych grzechów rekrutacyjnych? (Fot. Fotolia)


Puls HR Puls HR

7 grzechów głównych rekrutera


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.