65 kobiet otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski

Minister Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, która odbyła się na wrocławskim rynku. Wśród 432 absolwentów, którzy otrzymali promocję na pierwszy stopień oficerski jest 65 kobiet.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

65 kobiet otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl/PAP

10 wrz 2016 18:22


Był to najliczniejszy od lat rocznik, który otrzymał promocje na pierwszy stopień oficerski.

Szef MON podkreślił, że świeżo promowani oficerowie biorą na siebie wielki obowiązek. "Polska armia musi być nie tylko silniejsza i nowocześniejsza, ale musi być także skuteczniejsza, musi być zdolna współdziałać z naszymi sojusznikami" - mówił.

Na uroczystości byli obecnie przedstawiciele wojska USA, Francji i Niemiec. "To znak, że dziś stoimy razem, by bronić się przed każdą agresją. Już niedługo wojska tych państw (USA, Francji i Niemiec - przyp. PAP) staną na naszej wschodniej granicy. To wy - młodzi oficerowie - będziecie dowodzili oddziałami współdziałającymi z wojskami NATO, współdziałającymi z wojskami amerykańskimi. Zawsze przy tym będziecie pamiętali, że waszym obowiązkiem jest poświęcenie i służba Polsce i narodowi polskiemu" - mówił do absolwentów Macierewicz.

Cały artykuł w Parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.