60 mln zł na centrum wystawiennicze

W Opolu powstaje centrum wystawienniczo-handlowo-usługowe domEXPO. Koszt budowy jest szacowany na 60 mln zł. Będzie to pierwsze centrum tej sieci. Kolejne powstaną we Wrocławiu i Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

60 mln zł na centrum wystawiennicze

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lip 2013 9:52


Centrum domEXPO jest budowane przez spółkę Kępska SA - poznańską firmę zajmującą się kupnem i sprzedażą nieruchomości. Obiekt powstaje w ponad stuletnich poprzemysłowych budynkach, w których kiedyś była cementownia „Silesia", a następnie, po wojnie, silosy zbożowe. Budynki są poddawane gruntownej renowacji, ale zachowane zostaną ich charakterystyczne elementy.

Położone na 3-hektarowej działce centrum wystawiennicze będzie mieć ok. 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej. Obok przygotowywany jest m.in. parking na 500 miejsc. Obiekt będzie też mieć oddzielną kondygnację konferencyjną z zapleczem gastronomicznym, które będzie przeznaczone na organizację imprez branżowych, spotkań, szkoleń.

Sala będzie mieć ponad 2 tys. m kw. i ma być - jak zapowiada firma - największym tego typu obiektem w regionie.

„Część powierzchni komercyjnej przeznaczonej dla branży budowlanej i wnętrzarskiej podzielono na kilka niezależnych stref, m.in. wody, ciepła, światła, wnętrz, finansów i nieruchomości. Każda z nich odpowiada usługom i produktom związanym z całym procesem inwestycyjnym w budownictwie mieszkaniowym" - powiedział członek zarządu Kępska SA Marcin Garczyński.

W centrum prezentować się mają firmy z branży budowlanej i wnętrzarskiej. Będzie też można znaleźć usługodawców i specjalistów: architektów, projektantów wnętrz, deweloperów, instalatorów, czy wykonawców budowlanych.

Budowa centrum trwa od października 2012 r.. Zakończenie inwestycji ma nastąpić na przełomie sierpnia i września br. DomEXPO Opole ma zostać otwarty 15 listopada 2013 r. Będzie to pierwsza uruchomiona inwestycja domEXPO w Polsce. Następne mają powstać we Wrocławiu i Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.