6 mln zł na aktywizację bezrobotnych

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs na projekty dotyczące aktywizacji bezrobotnych z Podkarpacia. Do rozdysponowania jest 6 mln zł z unijnego programu Kapitał Ludzki. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. powiatowe urzędy pracy, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

6 mln zł na aktywizację bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lip 2013 19:51


Projekty mogą zawierać ofertę staży zawodowych i pośrednictwa pracy. Szanse na dofinansowanie mają też projekty, które będą umożliwiać osobom bez pracy przekwalifikowanie czy uzupełnienie umiejętności zawodowych, a także takie, które przewidują wsparcie psychologiczno-doradcze dla osób wchodzących i powracających na rynek pracy.

Jak poinformowała PAP Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, beneficjenci w swoich wnioskach muszą uwzględnić współpracę ponadnarodową. Wyjaśniła, że chodzi o wykorzystanie na Podkarpaciu rozwiązań dotyczących aktywizacji bezrobotnych stosowanych w innych krajach.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 sierpnia w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie lub w oddziałach urzędu: w Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu.

Podkarpacie w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki otrzymało 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób. Niemal 11 tys. osób otrzymało dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z pieniędzy z tego programu powstało m.in. siedem klubów integracji społecznej i dziewięć klubów środowiskowych dla młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.