500 plus a rynek pracy. Politycy się pomylili

Wbrew opiniom niektórych polityków i ekonomistów wprowadzenie programu Rodzina 500+ nie odbiło się negatywnie na polskim rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 plus a rynek pracy. Politycy się pomylili

PODZIEL SIĘ


Autor: pap/Gazeta Polska codziennie

15 paź 2016 10:14


Według badania zrealizowanego przez instytut Millward Brown na zlecenie Work Service, tylko 1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu - pisze "Gazeta Polska codziennie".

Wśród beneficjentów programu aż trzech na czterech mówi, że w ogóle nie zastanawia się nad rezygnacją z pracy w związku otrzymywanym świadczeniem, natomiast co piąty deklaruje, że 500 zł to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucenia pracodawcy.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3,6 mln dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu Rodzina 500+. Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kinga 2016-10-17 11:25:52

Czy grupa badana obejmował osoby, które obecnie nie są i w przyszłości, dzięki 500+ już nigdy nie będą aktywne zawodowo? To jasne, że pracująca osoba nie porzuci pracy dla 500 zł, ale zjawisko wyuczonej bezradności i u osób otrzymujących dodatek nie zostało chyba wzięte pod uwagę w tym artykule.