500 nowych etatów w Krakowie

Niemiecki koncern energetyczny obsłuży z Polski księgowość w dużej części Europy. Jest szansa na dużo więcej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 nowych etatów w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu

13 maj 2013 8:45


Filip Thon, prezes RWE Polska, zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Krakowie firma otworzy centrum usług wspólnych. Zajmie się ono księgowością, płacami i zakupami. Zatrudni na starcie dwucyfrową liczbę osób - ujawnia „Puls Biznesu".

- RWE pierwotnie mówiło o tysiącu pracowników, teraz raczej planuje mieć do 500. Na początek mają obsługiwać głównie kraje Europy Środkowej, ale także niemieckojęzyczne i Holandię. W przyszłości jest szansa na kolejne kraje i usługi: HR czy IT oraz inne, mniej popularne w Polsce - twierdzi informator „Pulsu Biznesu":

Z informacji dziennika wynika, że RWE wybiera teraz biuro w Krakowie i może ogłosić inwestycję jeszcze w tym miesiącu. Miejsca pod centrum usług firma szukała od ubiegłego roku. Brała pod uwagę kilkanaście miast w Polsce, Czechach i na Słowacji.

- Wybór Krakowa potwierdza nasze przewidywania, że Polska będzie magnesem dla kolejnych centrów usług biznesowych, a zatrudnienie w sektorze, które dziś wynosi 105 tys. osób, może rosnąć o 15-20 proc. rocznie - komentuje Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.