×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

48 nowych prezesów w Adecco. Mateusz Lebiedziński stanie na czele polskiego oddziału

  • Justyna Koc
    jk
  • 26 maj 2017 19:19

Po przeanalizowaniu ponad 120 tys. aplikacji grupa Adecco wyłoniła 48 młodych ludzi, którzy na miesiąc zasiądą w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. Polskim zwycięzcą jest Mateusz Lebiedziński, student Akademii Leona Koźmińskiego.

48 nowych prezesów w Adecco. Mateusz Lebiedziński stanie na czele polskiego oddziału
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Adecco rozstrzygnęło tegoroczny konkurs CEO for 1 Month.

• Wyłoniono 48 młodych osób, które zasiądą w fotelach prezesów lokalnych spółek.

• Zwycięzcą polskiej edycji został Mateusz Lebiedziński, studiujący ekonomię na Akademii Leona Koźmińskiego.

Program CEO for 1 Month został uruchomiony przez Adecco jako odpowiedź na wątpliwości pracodawców związane z zatrudnianiem młodych pracowników. Według badań Adecco już 40 proc. firm nie może znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych ludzi do pracy. Jednocześnie mimo spadającej stopy bezrobocia w Polsce, brak pracy wśród młodych stanowi powszechny problem. Według danych Eurostatu bezrobocie w Polsce wynosi 5,4 procent. Z kolei w grupie ludzi poniżej 25 roku życia odsetek ten wynosi 14,6 proc. Dla całej Unii Europejskiej wskaźniki te wynoszą odpowiednio 8,1 proc. oraz 17,3 procent.

– Młodzi nie mogą znaleźć pracy, bo brakuje im doświadczenia. Jednocześnie nie zdobywają doświadczenia, bo nie mają pracy. To paranoja. Misją Adecco jest wspomaganie młodych w szukaniu pracy. Dlatego, aby pokazać, że młodym pracownikom można zaufać, na miesiąc oddajemy w ich ręce stery całej organizacji – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland.

W tej edycji zwyciężyło 48 młodych ludzi wybranych spośród ponad 120 tys. aplikujących. Studenci i świeżo upieczeni absolwenci zasiądą w fotelach prezesów lokalnych spółek Adecco od Brazylii aż po Norwegię, Turcję i Chiny.

Między wyzwaniem a przygodą

– Traktuję to jako duże wyzwanie. Jeśli mierzyć to tylko wysoko – komentuje Mateusz Lebiedziński, zwycięzca polskiej edycji, który na miesiąc zasiądzie w fotelu prezesa Adecco Polska – Traktuję nadchodzący miesiąc zarówno jako okazję żeby się sprawdzić, jak i niepowtarzalną możliwość nauczenia się wielu nowych, interesujących rzeczy.

Laureat polskiej edycji studiuje ekonomię na Akademii Leona Koźmińskiego. Równolegle pracuje w agencji social media Lubię to – linked by Isobar. Wcześniej był menedżerem w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Zdaniem zwycięzcy już sam udział w procesie rekrutacyjnym był wspaniałą okazją żeby poszerzyć swoje horyzonty.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 48 nowych prezesów w Adecco. Mateusz Lebiedziński stanie na czele polskiego oddziału

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA