PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

41 policjantów złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę w stołecznej policji

  • Autor: PAP/JS
  • 2 cze 2017 14:17

41 nowych policjantów w piątek (2 czerwca) w Warszawie złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę w stołeczne policji.

41 policjantów złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę w stołecznej policji
Uroczystość ślubowania była połączona z 45. rocznicą utworzenia ogniwa konnego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. (fot. Policja Warszawa/twitter)
REKLAMA

"Gratuluję wam decyzji wstąpienia w szeregi polskiej policji to dobry wybór, musicie jednak pamiętać, że policjant to zawód społecznego zaufania. Od dzisiaj uosabiacie nie tylko autorytet państwa, ale oczekuje się od was prawości, solidności oraz profesjonalnego i skutecznego działania. Życzę wam, abyście zostali dobrymi policjantami, by wasza codzienna służba dawała wam satysfakcję, ale przede wszystkim - uznanie tych, na rzecz których będzie ją pełnić" - powiedział komendant stołecznej policji mł. insp. Rafał Kubicki.

Uroczystość ślubowania była połączona z 45. rocznicą utworzenia ogniwa konnego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie Ogniwo Konne składa się z 22 policjantów i znajduje się w strukturach organizacyjnych Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, dysponuje 20 końmi rasy śląskiej. Patrole konne są wykorzystywane w warunkach miejskich, a także m.in. w lasach czy nad wodą.

Podczas uroczystości przyznano także nagrody policjantom z ogniwa konnego oraz osobom, które zajmują się policyjnymi końmi. Po zakończeniu ceremonii odbyła się defilada oddziałów policji oraz szwadronu kawalerii Wojska Polskiego, a także musztra paradna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic.

 W uroczystości wzięli udział - oprócz rodzin i bliskich nowych policjantów - wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy Mirosław Szymanek, przedstawiciel prokuratury regionalnej w Warszawie, wojska, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Głównej Policji i duchowieństwo

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 41 policjantów złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę w stołecznej policji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA