3M obiecuje 3 tys. miejsc pracy w Polsce

– Wrocław jest naszą największą placówką produkcyjną, tzw. superhub (aż sześć zakładów) w Europie, a dążymy do tego, by był największym na świecie – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Piotr Skaldawski, country HR manager w 3M.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3M obiecuje 3 tys. miejsc pracy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

5 maj 2016 14:02


Podobno 3M planuje dalszy rozwój i rekrutacje na Dolnym Śląsku.

Piotr Skaldawski, country HR manager w 3M: – 25 lat temu rozpoczęliśmy naszą historię w Polsce jako 3M Poland. 15 lat temu zaczęliśmy być również jednostką produkcyjną. Dzisiaj Wrocław jest największą placówką produkcyjną, tzw. superhub (aż sześć zakładów) w Europie, a dążymy do tego, by był największym na świecie. Brakuje nam jeszcze sporo do japońskiego oddziału, który jest numerem jeden, ale rozwijamy się bardzo dynamicznie i wierzymy, że bycie największym na świecie w koncernie 3M to tylko kwestia czasu.

Zaangażowanie zatrudnionych przekłada się na jakość i terminowość produkcji oraz na wyniki sprzedaży. Z tego powodu korporacja patrzy przychylnym okiem na Polskę i chce lokować tutaj kolejne inwestycje. Dowodem na to jest Centrum Usług Wspólnych, które utworzono w listopadzie ubiegłego roku we Wrocławiu. To pierwsze z trzech powstałych tego typu centrów. Dotychczas zatrudniliśmy w nim już 300 pracowników, którzy wspierają oddziały 3M w 55 krajach.

Kolejne inwestycje przed nami. Na przykład we Wrocławiu ruszy produkcja części ortodontycznych. To z kolei wiąże się z zatrudnieniem kolejnych 50-70 osób. Wierzymy, że wkrótce liczba naszych pracowników przekroczy 3 tys. Obecnie zatrudniamy ogółem blisko 2,8 tys. osób i ponad 500 pracowników tymczasowych.

Rekruterzy wskazują jednak, że wrocławski rynek jest wydrenowany, jeśli chodzi o pracowników produkcyjnych.

– Blisko 90 proc. naszych pracowników pracuje w zakładach produkcyjnych. Jednak pomimo ogromnych inwestycji światowych marek na Dolnym Śląsku, nie mamy kłopotu z pozyskaniem kandydatów. Warunki, które proponujemy, są na tyle atrakcyjne, że udaje nam się nie tylko zrekrutować, ale również zatrzymać pracowników w firmie. Nie chodzi tylko o wynagrodzenie, ale również o świadczenia pozapłacowe.

Co wyróżnia benefity 3M?

– Nasze benefity pozapłacowe nie są niestandardowe. To, co nas wyróżnia, to zunifikowany system świadczeń. Wszyscy pracownicy bez względu na stanowisko, jakie obejmują, mają do dyspozycji te same pakiety. Zatrudnieni na produkcji doceniają to.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ex 3M 2016-10-20 07:55:15

Może opowie pan jeszcze jak potraktowaliście kilku pracowników z kilkunastoletnim stażem w ciągu ostatnich 2 lat