377 miejsc stażowych czeka na studentów i absolwentów w Gdańsku

6
377 miejsc stażowych czeka na studentów i absolwentów w Gdańsku fot. gdansk.pl
W ramach projektu "Wakacyjny Staż 2015" fundatorzy przygotowali 377 miejsc stażowych w swoich firmach.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

377 miejsc stażowych czeka na studentów i absolwentów w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 kwi 2015 14:11


Rekordową liczbę 377 miejsc stażowych przygotowało w tym roku 84 fundatorów praktyk w ramach projektu "Wakacyjny Staż 2015" w Gdańsku. Nabór chętnych rozpocznie się w poniedziałek (13 kwietnia). W minionych latach o jedno miejsce ubiegało się co najmniej pięć osób.

"Wakacyjny Staż" w Gdańsku organizowany jest po raz trzynasty. Jak informuje Urząd Miasta, z każdym rokiem wzrasta zarówno liczba firm i instytucji oferujących staże jak i liczba studentów i absolwentów uczelni wyższych ubiegających się o praktykę. Po ubiegłorocznej akcji zatrudniony został co czwarty stażysta, a 40 proc. stażystów otrzymało propozycję pracy.

W tym roku liczba miejsc stażowych jest o 60 proc. wyższa niż w roku ubiegłym. Podano, że staże oferują firmy z branży informatycznej, stoczniowej, reklamowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej oraz kancelarie prawne, banki, hotele, firmy deweloperskie, media i Urząd Miejski w Gdańsku. Na staż mogą zgłaszać się studenci i absolwenci uczelni wyższych, którzy ukończyli studia nie później niż 2 lata przed zgłoszeniem. Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc - w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi minimum 1100 zł brutto.

Intencją miasta organizującego wraz z przedsiębiorcami akcję "Wakacyjny Staż" jest pomoc studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy. Nabór chętnych rozpocznie się 13 kwietnia; zgłoszenia należy składać on-line na stronie projektu www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl do 12 maja. W formularzu zgłoszeniowym można wskazać maksymalnie pięciu preferowanych fundatorów staży. Rekrutacja, obejmująca m.in. rozmowę kwalifikacyjną, ma się zakończyć do 12 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.