PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

300 nowych miejsc pracy w przedszkolach

  • Autor: PAP/JS
  • 4 sie 2017 17:44

Ponad 2 tys. nowych miejsc w przedszkolach ma szansę powstać na Podkarpaciu w ramach konkursu, który ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie.

300 nowych miejsc pracy w przedszkolach
Adobe Stock
REKLAMA

Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, dzięki konkursowi oprócz miejsc w przedszkolach powstanie również ok. 300 nowych miejsc pracy.

"Zatrudnienie w nowych przedszkolach znajdą nauczyciele, w tym języków obcych oraz wspomagających rozwój dzieci niepełnosprawnych, kadra pomocnicza np. opiekunowie do dzieci, a także duże grono specjalistów, w tym logopedów, psychologów, rehabilitantów" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czop zaapelował, aby w konkursie wnioski składały przede wszystkim te samorządy, na terenie których, opieka przedszkolna "pozostawia wiele do życzenia".

Wśród gmin w regionie, w których wskaźnik upowszechnienia edukacji przedszkolnej dzieci w wieku 3-4 lat jest najniższy są m.in. Dynów, Radymno, Nozdrzec, Jasło, Wielkie Oczy, Brzyska i Czarna.

W ogłoszonym konkursie wnioski można składać od 31 sierpnia do 15 września br.

W ramach konkursu mogą powstać nowe przedszkola lub dodatkowe oddziały w placówkach już istniejących, w których będą realizowane zajęcia wyrównawcze. Dofinansowanie może być przeznaczone na adaptowanie i dostosowanie budynków lub pomieszczeń do potrzeb przedszkolaków. Możliwe jest również sfinansowanie wyposażenia w meble, pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt.

Zgodnie z założeniami powstać ma ponad 2 tys. nowych miejsc w przedszkolach na terenie województwa.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym we wtorek 29 sierpnia br. w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach programu Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego: Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie. 

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 300 nowych miejsc pracy w przedszkolach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA