×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

300 godzin do kariery w korporacji HR. Nietypowy pilotaż w Gdańsku

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 19 gru 2017 12:30

Już od stycznia 2018 roku ośmiu bezrobotnych z Gdańska znajdzie zatrudnienie w Alexander Mann Solutions - brytyjskiej firmie wyspecjalizowanej w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych na całym świecie. To efekt pilotażowego szkolenia zorganizowanego wspólnie przez Gdański Urząd Pracy, Sopocką Szkołę Wyższą oraz AMS.

300 godzin do kariery w korporacji HR. Nietypowy pilotaż w Gdańsku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Blisko 300 godzin zajęć mają już za sobą uczestnicy pilotażowego szkolenia „Zarządzanie procesem rekrutacyjnym”, które wspólnie z Sopocką Szkołą Wyższą oraz Alexander Mann Solutions zorganizował Gdański Urząd Pracy. W kursie udział wzięło łącznie ośmiu bezrobotnych posiadających zdolności analityczne, wykształcenie co najmniej średnie, a także posługujących się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym.

Pierwszy etap zajęć rozpoczął się już październiku br. Przez blisko miesiąc pod okiem specjalistów z Sopockiej Szkoły Wyższej przyszli hr-owcy zapoznali się z teorią procesów rekrutacji i selekcji nowych pracowników, zagadnieniami związanymi z kulturą korporacyjną, a także doskonalili swoje kompetencje językowe.

W części praktycznej kursanci zostali wdrożeni w organizację firmy Alexander Mann Solutions, a także mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda realizacja prawdziwych procesów rekrutacyjnych.Po zakończeniu zajęć nadszedł czas na weryfikację zdobytej wiedzy. Etap egzaminacyjny pozytywnie ukończyli wszyscy uczestnicy kursu. W efekcie każdy z nich otrzymał 15 grudnia br. certyfikat ukończenia zajęć, a także szansę na rozpoczęcie od stycznia 2018 r. kariery w międzynarodowej korporacji HR.

- Z naszej perspektywy, jak i w ocenie samych uczestników, szkolenie okazało się wielkim sukcesem - podsumowuje Beata Kruczek, HR Business Partner w Alexander Mann Solutions - Dzięki zdobyciu niezbędnej wiedzy teoretycznej, a także poznaniu procesów rekrutacyjnych „od środka” w trakcie kilkutygodniowych praktyk kursanci z pewnością zostali dobrze bardzo przygotowani do pracy w firmach HR. Potwierdzają to wysokie wyniki z egzaminów końcowych  - dodaje.

Gdański urząd pracy wymieniany jest w gronie najlepszych pośredniaków w kraju. Niedawno odebrał od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nagrodę za udział w kreowaniu rozwoju informatycznego w publicznych służbach zatrudnienia. Z kolei Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom nagrodziła urząd w konkursie "Lider Aktywizacji Osób Młodych".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 300 godzin do kariery w korporacji HR. Nietypowy pilotaż w Gdańsku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • beata 2017-12-19 15:45:39

    świetnie, i po tych godzinach będą świetni rekruterzy a co z rekruterami z dużym doświadczeniem zawodowym, 45+ na śmietnik?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA