×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

3 tys. nowych miejsc pracy w parku technologicznym Rzeszów

  • Autor: PAP/jk
  • 15 sty 2019 10:51

12 firm zainwestowało na terenie Parku Naukowo-Technologicznego (PNT) Rzeszów-Dworzysko. Władze parku szacują, że po wypełnieniu parku liczba miejsc pracy wyniesie ok. 3 tys.

3 tys. nowych miejsc pracy w parku technologicznym Rzeszów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • 12 firm zainwestowało na terenie Parku Naukowo-Technologicznego (PNT) Rzeszów-Dworzysko.
  • Jednym z wymogów, jakie starostwo stawia przed firmami, które chcą na terenie parku zainwestować jest nowatorski charakter ich działalności.
  • Według szacunków, po wypełnieniu parku firmy, które tu ulokują swoje siedziby zatrudniać będą w sumie ok. 3 tys. osób.

PNT Rzeszów-Dworzysko prowadzony jest przez starostwo rzeszowskie. Jak poinformował starosta rzeszowski Józef Jodłowski, park został utworzony, aby inwestowały tu przede wszystkim firmy innowacyjne.

"Oczywiście równie ważne są miejsca pracy. Szacuję, że po wypełnieniu parku firmy, które tu ulokują swoje siedziby zatrudniać będą w sumie ok. 3 tys. osób" - dodał.

Ostatnim przykładem inwestora, który ulokował swoją siedzibę na terenie parku jest firma z branży odzieżowej Vissavi, która wybudowała centrum projektowo - logistyczne o powierzchni ok. 2 tys. m kw. Znajdzie się w nim m.in.: pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich. Koszt inwestycji wyniósł ok. 5 mln zł.

Jodłowski podkreślił, że spółka jest przykładem rodzinnej firmy budowanej od podstaw w sposób przemyślany i skuteczny.

Vissavi działa na rynku od 2001 r., zatrudniała wówczas trzy osoby i zajmowała się importem końcówek kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedażą ich w Polsce. Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży damskiej własnej marki.

Obecnie zatrudnia 80 osób, a naj jej potrzeby pracuje też ok. 20 zakładów - podwykonawców. Firma ma 16 sklepów m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko ma powierzchnię ponad 83,4 ha. Jak zaznaczył sekretarz powiatu rzeszowskiego Waldemar Pijar, park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. "Cały teren sąsiaduje też z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. W parku znajduje się, m.in. sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, farma ogniw fotowoltaicznych, chodniki i ścieżki rowerowe" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 3 tys. nowych miejsc pracy w parku technologicznym Rzeszów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA