3 tys. miejsc pracy ma powstać w mieleckiej SSE

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko, którego uzbrajanie oficjalnie zakończono w piątek 18 września ma już pierwszego inwestora. Docelowo na terenie parku ma powstać nawet 3 tys. miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3 tys. miejsc pracy ma powstać w mieleckiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

18 wrz 2015 16:57


W piątek (18 września) uroczyście zakończono uzbrajanie terenów położonych w parku, w uroczystości udział wzięła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Odsłonięto również tablicę upamiętniająca byłą minister rozwoju regionalnego w rządzie PiS Grażynę Gęsicką, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jej imię nadano również całemu parkowi.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko leży na terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski, właścicielem tych terenów jest powiat rzeszowski. Cały park, który jest podstrefą mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej, ma powierzchnię ok. 85 ha, z czego ponad 60 ha zostało już uzbrojonych wcześniej.

Pierwsze firmy

Pełnomocnik starosty rzeszowskiego ds. parku Waldemar Pijar mówił dziennikarzom, że w przetargu na uzbrajanie ok. 25 ha także udało uzyskać się oszczędności - 5 mln zł.

- Wzięliśmy na siebie ryzyko, że w terminie trzech miesięcy te pieniądze przeznaczymy na kolejne inwestycje w strefie. Wybudujemy sieć ciepłowniczą o długości 2,6 km oraz zamontujemy kompleksowy monitoring całego terenu, by inwestorzy czuli się tu jeszcze bezpieczniej. Mamy już wykonawcę i te prace zostaną zakończone do końca listopada tego roku - dodał.

W piątek zaprezentowano również pierwszego inwestora w parku. Firma OK Office zajmie działkę o powierzchni ok. 1,4 hektara. Do końca roku ma się pojawić kolejnych trzech inwestorów. W sumie te cztery firmy mają stworzyć ok. 160 miejsc pracy. Docelowo na terenie parku powstać ma 3 tys. miejsc pracy.

Cały budżet projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko" wyniósł prawie 80 mln zł Z tej kwoty ponad 53,2 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

25 hektarów

W ramach inwestycji firma, która uzbroiła ostatnie 25 ha terenu wybudowała m.in. drogę dojazdową, instalację wodno-kanalizacyjną oraz gazową. Uregulowany został też lokalny potok. Dodatkowo spółka wybudowała na powierzchni 2 ha farmę fotowoltaiczną. Będzie to jedna z największych farm tego typu w Polsce. Moc wytwarzanej na farmie energii wyniesie 1 MW. Według wstępnych szacunków przychód z tego tytułu powinien być rzędu od 800 tys. zł do 1 mln zł rocznie.

Pieniądze na uzbrojenie dodatkowych prawie 25 ha pochodziły z oszczędności przetargowych przy wcześniejszym przygotowaniu pod inwestycje 60-hektarowego obszaru parku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.