250 osób znajdzie pracę w rozbudowanym zakładzie MTU

Po koniec tego roku zakończy się rozbudowa zakładu MTU Aero Engines Polska w Jasionce (Podkarpackie). Inwestycja kosztować będzie ok. 40 mln euro. W nowej hali pracę docelowo znajdzie 250 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

250 osób znajdzie pracę w rozbudowanym zakładzie MTU

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 kwi 2014 16:35


Jak poinformowała PAP Agnieszka Adamczyk z MTU Polska, trwa dokańczanie projektu rozbudowy i przygotowywanie infrastruktury pod inwestycje.

"W wakacje planujemy zamknięcie bryły budynku i zakończenie prac nad elewacją. Umożliwi to rozpoczęcie etapu związanego z uzbrojeniem budynku w odpowiednie instalacje. Oddanie budynku do użytku nastąpi w grudniu, a produkcja w nowej części rozpocznie się w pierwszym kwartale 2015 r." - dodała.

Zakład MTU zostanie rozbudowany o dodatkowe 9,2 tys. m kw. W nowym budynku produkowane będą elementy do lotniczych silników turbowentylatorowych najnowszej generacji, tzw. GTF (Geared Turbo Fan). Są to napędy, które wypierają starsze modele silników. Nowe potrzebują 20 proc. mniej paliwa, wytwarzają 50 proc. mniej hałasu i są o wiele lżejsze.

Jak zaznaczyła Adamczyk, w ramach inwestycji zwiększony zostanie także m.in. zakres prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w Jasionce. "Aby zrealizować ten cel pracę znajdzie dodatkowych 40 inżynierów" - podkreśliła.

Pełna zdolność produkcyjna nowej części zakładu ma zostać osiągnięta w 2017 r. Dzięki inwestycji do roku 2020 powstanie dodatkowe 250 miejsc pracy.

MTU Aero Engines Polska rozpoczęła działalność w Jasionce w 2009 roku. Zabudowana powierzchnia zakładu wynosi ponad 18 tys. m kw. Pracuje tu prawie 500 osób. Produkowane są tu m.in. łopatki do silników samolotu Airbus A320 i do największego samolotu pasażerskiego na świecie Airbus A380.

Koncern MTU Aero Engines zatrudnia 8,7 tys. pracowników; jest jednym z największych na świecie producentów zespołów napędowych dla samolotów.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.