PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

200 częstochowian podniesie swoje kwalifikacje

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwi 2017 17:33

Dzięki „Akademii rozwoju kompetencji” 200 osób z Częstochowy będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje w poszukiwanych na lokalnym rynku pracy specjalnościach. Zostaną dla nich zorganizowane m.in. kursy murarskie, dla diagnostów samochodowych, czy operatorów urządzeń.

200 częstochowian podniesie swoje kwalifikacje
Ze wsparcia będę mogły skorzystać osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

• Ze wsparcia będę mogły skorzystać osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, ale też pracownicy, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zawodach, które w mieście zostały uznane za deficytowe.

• Budżet projektu to prawie 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego - blisko 1,9 mln. Informacje nt. terminu rekrutacji do projektu zostaną podane w maju. Projekt realizowany będzie do 31 października 2018 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Z kursów kwalifikacyjnych lub certyfikowanych będą mogły w ramach projektu skorzystać zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne. Chcemy im pomóc w uzyskaniu lepszej, lepiej płatnej, bardziej rozwojowej pracy" - powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Przypomniał, że budżet realizowanych obecnie kilku projektów edukacyjnych oraz związanych z doposażeniem szkół zawodowych to ponad 24 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowi blisko 22 mln zł.

"Wspieramy szeroko szkolnictwo zawodowe, żeby kształciło specjalistów w pożądanych specjalnościach, ale potrzeby pracodawców w zakresie pozyskania kompetentnych pracowników już teraz są duże, stąd projekt kierowany także do osób dorosłych, które mogą szybciej zdobyć wymagane umiejętności lub uprawnienia" - wskazał naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju w częstochowskim magistracie Piotr Grzybowski.

Ze wsparcia będę mogły skorzystać osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, ale też pracownicy, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zawodach, które w mieście zostały uznane za deficytowe.

W ramach "Akademii rozwoju kompetencji" w częstochowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowane zostaną m.in. kursy tapicerskie, murarskie, tynkarskie, dla diagnostów samochodowych, spawaczy czy operatorów urządzeń i z rachunkowości. Centrum zostanie też doposażone w niezbędny sprzęt.

Budżet projektu to prawie 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego - blisko 1,9 mln. Informacje nt. terminu rekrutacji do projektu zostaną podane w maju. Projekt realizowany będzie do 31 października 2018 r.

"Akademia" to kolejny miejski projekt, który wpisuje się w działania określane przez samorząd pod hasłem "Teraz lepsza praca". Mają one na celu podnoszenie standardów zatrudnienia i rozwój kompetencji zawodowych częstochowian. Są wśród nich nie tylko działania adresowane do pracowników, ale i przedsiębiorców. Chodzi np. o ulgi dla tworzących nowe miejsca pracy i przyznawanie pracodawcom specjalnych certyfikatów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 200 częstochowian podniesie swoje kwalifikacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA