20 kwietnia najprawdopodobniej poznamy nowego prezesa JSW

Rada Nadzorcza JSW zakończyła przesłuchania kandydatów na stanowisko prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

20 kwietnia najprawdopodobniej poznamy nowego prezesa JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

10 kwi 2015 11:33


Jak podano na stronie JSW - rada nadzorcza będzie kontynuowała prace związane z wyborem prezesa spółki w dniu 20 kwietnia 2015 roku. A zatem najpewniej dopiero 20 kwietnia okaże się, kto zostanie nowym prezesem JSW.

Za rok 2014 JSW odnotowała stratę wynoszącą 665,9 mln zł. W spółce wskazują, że rok 2014 zapoczątkował proces głębokiej restrukturyzacji Grupy Kapitałowej JSW.

Szczególnie w sferze optymalizacji kosztów obciążających wyniki spółki oraz ściślejszego powiązania systemu wynagradzania z wydajnością.

Ten program, zaznaczają w JSW, jest kontynuowany w 2015 roku, aby zagwarantować spółce stabilny rozwój, utrzymać miejsca pracy, a poprzez optymalną politykę inwestycyjną zapewnić nowe fronty robót na kolejne lata.

- Jest zrozumiałe dla załogi i akcjonariuszy, że dla zachowania pozycji na rynku i utrzymania miejsc pracy musimy radykalnie i trwale ograniczyć koszty oraz dostosować wydatki inwestycyjne, co pozwoli nam przetrwać kolejny trudny okres i zrealizować podstawowe zadanie na ten rok, jakim jest zrównoważenie przepływów pieniężnych - ocenił Robert Kozłowski, zastępca prezesa JSW do spraw ekonomicznych po ogłoszeniu wyników spółki za rok 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.