15 tys. miejsc pracy w krakowskiej SSE

14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

15 tys. miejsc pracy w krakowskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 lip 2013 13:44


Przedstawicielka spółki zarządzającej krakowską SSE Krystyna Sadowska poinformowała w poniedziałek, że firmy stworzą łącznie 863 miejsca pracy i utrzymają 7 tys. już istniejących.

"Jeszcze w lipcu zostanie rozstrzygnięty przetarg, w wyniku którego kolejny inwestor zostanie wprowadzony do podstrefy w Niepołomicach. Trwają negocjacje w sprawie inwestycji kolejnych trzech firm" - zapowiedziała Sadowska.

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Po ostatnim rozszerzeniu swojego obszaru w styczniu tego roku zajmuje 628 hektarów w 25 podstrefach, położonych na terenie 23 gmin.

Od początku istnienia krakowskiej strefy ekonomicznej spółka nią zarządzająca wydała blisko 130 zezwoleń na prowadzenie działalności. Dotąd powstało w niej 15 tys. miejsc pracy oraz zainwestowano 1,8 mld zł. Największe inwestycje zrealizowały m.in. Comarch, RR Donnelley, Motorola, Valeo czy MAN Trucks.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.