×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

14 znanych menedżerów o przyszłości rynku pracy w Polsce

O wyzwaniach i spodziewanych trendach w zarządzaniu ludźmi i HR opowiadają dla PulsHR.pl Marcin Smoroń, prezes InterKadry, Sylwia Pawełczyk-Maśluk, dyrektor ds. HR na region Europy Środkowo-Wschodniej w grupie Orbis, Kinga Ostrysz, dyrektor HR w Citi Service Center Poland, Marek Sitkiewicz, dyrektor MonsterPolska.pl, Monika Roznerska, dyrektor personalna w ArcelorMittal Poland, Sebastian Popiel, członek zarządu agencji People i wielu innych menedżerów.

- Istotnym wyzwaniem, przed którym działy HR stają kolejny rok z rzędu, jest znalezienie i wykształcenie nowego pokolenia liderów. Młode pokolenia na rynku pracy mają zupełnie inne wymagania niż osoby, które rozpoczynały pracę 10-15 lat temu. Dziś pracownicy, zamiast stabilizacji, oczekują szybkich i spektakularnych sukcesów, do których może ich poprowadzić odpowiednio przygotowany lider. Jego funkcja to nie tylko zarządzanie ludźmi, ale tworzenie wizji i budowanie zaangażowania pracowników. Dla coraz większej liczby kandydatów sposób zarządzania w firmie jest kryterium wyboru oferty pracy.

Kolejnym, bardzo ważnym wyzwaniem w 2017 roku, będzie tworzenie zespołów wielokulturowych, które coraz częściej powstają nie tylko w branży informatycznej, ale i w centrach usług wspólnych międzynarodowych korporacji.

Trendem, który już od kilku lat zyskuje na sile, jest rekrutacja online. Staje się ona bardziej popularna szczególnie ze względu na coraz większą rotację pracowników oraz rekrutacje międzynarodowe. Dziś normą jest zamieszczanie ofert pracy w mediach społecznościowych, bezpośredni kontakt za pomocą komunikatorów i maila, co przekłada się na przeniesienie procesu rekrutacyjnego od A do Z do rzeczywistości wirtualnej. Rekruterom przyjdzie coraz częściej zmierzyć się z sytuacją, w której zatrudnią osobę wcale jej nie widząc.

W następnym roku działy HR będą musiały zmierzyć się również z rekrutacją pracowników z różnych pokoleń. Obecnie na rynku pracy znajduje się pokolenie 50 i 40 plus, osoby z pokolenia Y oraz osoby z pokolenia Z – wyjaśnia Marek Sitkiewicz, dyrektor MonsterPolska.pl. (Fot. Mat. pras.)

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

     

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: 14 znanych menedżerów o przyszłości rynku pracy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Adam 2017-01-04 11:19:20

    100% racji odnośnie sposobu publikacji... Szkoda, bo artykuł ciekawy.

  • Marta 2017-01-02 18:05:27

    Niestety archaiczny (i obliczony na liczbę odsłon) sposób publikacji tego artykułu skutecznie zniechęca do zapoznania się z nim. Poddałam się po pierwszych 6 osobach. A szkoda, bo wypowiedzi ciekawe i ktoś zadał sobie trud, aby je zebrać. Myślenie potrzebami czytelnika to też jest ważny trend i warto go uwzględniać. Pozdrawiam!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA