120 nowych miejsc pracy w Podstrefie Lublin

Niemiecka spółka ABM Greiffenberger, należąca do czołówki międzynarodowych producentów wysokowydajnych układów napędowych dla maszyn, instalacji i urządzeń mobilnych, rozpoczyna rekrutację do swojego zakładu w Lublinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

120 nowych miejsc pracy w Podstrefie Lublin

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

20 maj 2013 16:28


Będzie to pierwszy zakład tego przedsiębiorstwa poza terenem Niemiec.

- Cieszę się, że ABM, światowy lider w dziedzinie rozwiązań napędowych, dostrzegł potencjał kadrowy naszego miasta, lokalizując tu swój zakład. Tego typu przedsiębiorstwa są motorem napędowym lubelskiej Podstrefy i pozwalają nam utrzymać prorozwojowy kierunek gospodarki Lublina. To także kolejne, atrakcyjne miejsca pracy dla mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowy zakład ABM Greiffenberger na terenie Podstrefy Lublin ma ruszyć w czwartym kwartale 2013 r. Obecnie trwają przygotowania do przeniesienia wybranych etapów produkcji oraz montażu silników elektrycznych i motoreduktorów do Lublina. Nowy zakład ABM zostanie wybudowany i wyposażony zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa, a hale produkcyjne i budynki biurowe zostaną wynajęte długoterminowo w kompleksie Wikana Business Park.

Otwarcie nowego zakładu ABM Polska w Lublinie przyczyni się z pewnością do utrzymania i wzmocnienia naszej wiodącej pozycji na międzynarodowym rynku rozwiązań napędowych w dziedzinie zastosowań przemysłowych, mobilności elektronicznej oraz energii odnawialnej - mówi Robert Lackermeier, prezes ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

- Postrzegamy Lublin jako bardzo atrakcyjną lokalizację - nie tylko ze względu na uroki tego miasta, ale też na idealne warunki, jakie zapewnia Podstrefa Lublin. Lublin to miasto studentów, w którym operuje wiele przedsiębiorstw z branż istotnych z naszego punktu widzenia. Możemy więc oczekiwać łatwego dostępu do fachowej kadry.

W lubelskim zakładzie ABM w większości zaoferuje miejsca pracy na pełny etat oraz na czas nieokreślony, poprzedzony okresem próbnym.

Poszukiwani są pracownicy do działu produkcji i montażu, kontroli jakości i bezpieczeństwa pracy, magazynowania i pakowania, a także do działów handlowych, tj. controllingu, księgowości finansowej, kadr oraz techniki informacyjnej. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań na poszczególne stanowiska oraz samego przedsiębiorstwa zainteresowani mogą znaleźć na stronie internetowej www.abm-polska.pl.

Za pośrednictwem witryny można również ubiegać się o pracę. Firma udostępniła formularz zgłoszeniowy dla kandydatów, który można wypełnić w języku polskim, angielskim lub niemieckim i przesłać pocztą elektroniczną na adres jobs@abm-polska.pl.

- Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie zakładu w Lublinie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z pracownikami z Polski będzie się rozwijać przez długie lata. Zachęcam osoby zainteresowane podjęciem pracy w naszym nowym zakładzie do przesyłania formularzy zgłoszeniowych, dostępnych na naszej stronie internetowej - dodaje Robert Lackermeier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.